Reklama
aplikuj.pl

Wyszpiegowany Mercedes-AMG GT 73e, czyli zdjęcia 815-konnej bestii

Wyszpiegowany Mercedes-AMG GT 73e, zdjęcia 815-konnej bestii Mercedes-AMG GT 73e, Mercedes-AMG GT 73e, zdjęcia Mercedes-AMG GT 73e

Właśnie do sieci trafiły zdjęcia nadchodzącej czterodrzwiowej hybrydy, po której oczekuje się naprawdę, ale to naprawdę wiele. Wyszpiegowany Mercedes-AMG GT 73e i to po raz pierwszy, to też świetna okazja, żeby podsumować wszystko, co wiemy na jego temat.

Co pokazuje wyszpiegowany Mercedes-AMG GT 73e?

To pierwszy raz, kiedy mamy przyjemność podejrzeć w takim wydaniu nadchodzący model Mercedes-AMG GT 73e, czyli cacko zapowiadające się na najwydajniejszy wariant w całej rodzinie czterodrzwiowych GT sygnowanych logiem AMG. Do tej pory ten wyjątkowy model pokazywał się nam w formie prototypu o innym wyglądzie, a teraz wyewoluował do poziomu, którego możemy oczekiwać w fabrycznym już modelu.

Czytaj też: Zwiastun Mercedesa EQT ujawnił też datę premiery

Zdjęcia Mercedes-AMG GT 73e zostały zrobione w pobliżu centrum testowego firmy na torze Nurburgring, gdzie wczesna wersja samochodu porzuciła monochromatyczny kamuflaż „w szlaczki” na rzecz tego nowego, którego marka łączy ze swoją elektryczną przyszłością E Performance.

Ten wyczynowy sedan marki nie będzie jakimś tam modelem, a flagowym cackiem, które zaskoczy mocą i możliwościami, wyróżniając się na tyle słabszych modeli przede wszystkim nieco bardziej agresywnym wyglądem tchniętym w przednią i tylną konsolę. W gruncie rzeczy jest to jednak ciągle nowy Mercedes GT.

Czytaj też: Premiera Mercedesa Klasy C LWB 2021, czyli z długim rozstawem osi

Dlaczego Mercedes-AMG GT 73e jest wyjątkowy?

W 1999 roku na krótko Mercedes SL 73 AMG trafił na rynek ze swoim 7,3-litrowym silnikiem, rozpoczynając krótką przygodę siedemdziesiątki trójki na rynku, ale teraz to wyjątkowe oznaczenie wróci na rynek właśnie za sprawą hybrydowych układów napędowych. Pierwszym tego przykładem ma być ten właśnie wyszpiegowany Mercedes-AMG GT 73e.

Odznaka Mercedes 73, Mercedes 73, powrót Mercedes 73, Mercedes 73 2021

Może się Wam wydawać, że nie wiemy o nim za wiele, ale prawda jest zupełnie inna. Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, co go napędzi, kiedy model zostanie ujawniony pod koniec bieżącego roku, jako cacko na 2022 rok modelowy, rozpoczynając nową, bo elektryczną i wydajną przyszłość Mercedesa.

Czytaj też: Debiut Mercedesa EQB 2022. Elektryczny crossover nawet w wersji AMG

Gorąco zachęcam Was do zapoznania się ze szczegółami układu napędowego, jaki trafi pod znane nadwozie AMG GT 73e, które znajdziecie w naszym specjalnym artykule na jego temat. Niedawno bowiem marka razem z ujawnieniem szczegółów na temat technologii, zapowiedziała swoją przyszłość w znacznie bardziej namacalny sposób.

Przez to właśnie wiemy, że na rynek trafi 4-drzwiowy model AMG GT pod koniec tego roku, który do setki rozpędzi się w czasie poniżej trzech sekund. Nic jednak dziwnego, bo na pokładzie połączy podwójnie turbodoładowany silnik V8 o pojemności 4 litrów z dodatkowym silnikiem elektrycznym na tylnej osi, co przełoży się na moc rzędu 815 koni i moment obrotowy na poziomie 1001 Nm.