Reklama
aplikuj.pl

Tak prezentuje się Xiaomi 12T Pro. Obok niego pozuje pierwszy tablet Redmi

Redmi K50 Ultra

Spodziewamy się, że jeszcze w tym miesiącu zadebiutuje seria Xiaomi 12T, przynosząc ze sobą model Pro wyposażony w 200-megapikselowy aparat. Nowy render ujawnia nam wygląd smartfona, obok którego znalazł się również pierwszy tablet Redmi.

Znany leakster Abhishek Yadav udostępnił render ukazujący nam wygląd Xiaomi 12T Pro i Redmi Pad

O serii Xiaomi 12T, a zwłaszcza o modelu Pro, słyszymy już od dłuższego czasu, głównie za sprawą aparatu o rozdzielczości 200 Mpix, który ma znaleźć się na pokładzie tego smartfona. Będzie to pierwszy tak potężny aparat w modelu Xiaomi i drugi na świecie, zaraz po Motoroli X30 Pro. Mówi się, że będzie to zmodyfikowana wersja Redmi K50 Ultra, więc przynajmniej część specyfikacji powinna się pokrywać. Oczywiście największe różnice zauważymy w przypadku aparatów.

Powyższy render ujawnia nam prostokątną wyspę aparatów z jednym ogromnym czujnikiem i dwoma mniejszymi, umiejscowionymi pod nim. Wedle doniesień, 200-megapikselowemu obiektywowi towarzyszyć będzie niezbyt imponująca konfiguracja — ultraszerokokątny aparat 8 Mpix i czujnik makro 2 Mpix. Xiaomi 12T Pro napędzany będzie przez SoC Snapdragon 8+ Gen 1 w połączeniu z 12 GB pamięci RAM i 256 GB pamięci wbudowanej. Do tego bateria o pojemności 5000 mAh z szybkim ładowaniem 120 W, Androida 12 z MIUI 13 i 6,67-calowy ekran OLED o rozdzielczości 1,5K z odświeżaniem na poziomie 120 Hz.

Drugim urządzeniem przedstawionym na renderze jest rzekomy Redmi Pad, pierwszy tablet Redmi. Na grafice widać jedynie plecki z pojedynczym, 8-megapikselowym aparatem bez lampy błyskowej. Mówi się jednak, że tablet zaoferuje 11-calowy ekran o rozdzielczości 2K, baterię 7800 mAh z szybkim ładowaniem 22,5 W, a całość napędzana będzie przez układ MediaTek MT8781.

Niestety na temat tableta nie znamy zbyt wielu szczegółów, ale i w tym przypadku mówi się o premierze jeszcze w tym miesiącu.