Reklama

To zabawkowe Camaro Hot Wheels jest warte więcej, niż niejeden samochód

Camaro Hot Wheels, Hot Wheels, prototyp Camaro, zabawka Camaro

To nie pierwszy raz, kiedy kolekcjonerskie zabawki sięgają absurdalnych kwot, ale tym razem to coś wyjątkowego, bo warte krocie Camaro z serii zabawek Hot Wheels.

Ten Camaro, to tak naprawdę rzadka prototypowa zabawka z Hot Wheels z lat sześćdziesiątych, którą niedawno odkrył kolekcjoner zabawek, niejaki Joel Magee, wyceniając go na 100 000 dolców.

Camaro Hot Wheels, Hot Wheels, prototyp Camaro, zabawka Camaro

Za zabawkę odpowiada Mattel, który stworzył ją w 1968 roku.

Camaro zostało znalezione przypadkiem w większej kolekcji Hot Wheels, a jego oryginalność została potwierdzona w ramach dokładnego badania eksperta. Jak czytamy w opisie:

Enamel White Prototype Custom Camaro Hot Wheels [to jego nazwa – dop. red] był jednym z 16 oryginalnych modeli wyprodukowanych przez Mattela w 1968 r. Emaliowany biały wariant jest prototypem, ponieważ w przypadku wszystkich nowych samochodów projektanci pokrywali je emaliowanym białym płaszczem, aby sprawdzić niedoskonałości.

Tylko nieliczne zostały błędnie zapakowane i wydane detalistom. Ten samochód jest niezwykle rzadki, a co dopiero w tak dobrym stanie.

Jak komentuje sam odkrywca Camaro:

Od zawsze kolekcjonowałem zabawki, a ten Hot Wheels Camaro to Święty Graal przedmiotów kolekcjonerskich. Jestem bardzo podekscytowany, że znalazłem go w mojej ogromnej kolekcji. Ten samochód jest tak niezwykle rzadki, bo istnieje tylko jeden znany przykład. Wyobraź sobie, że coś, co pierwotnie sprzedano za 59 centów, jest teraz warte 100000 $!

Magee nie planuje sprzedawać autka. Teraz planuje zabrać go na wycieczkę po całym kraju, aby zaprezentować go na nadchodzących targach zabawek, występach w mediach i specjalnych wydarzeniach.