WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ

Zamieszanie z dostępnością Metro Exodus skrytykował Dmitrij Głuchowski

Zamieszanie z dostępnością Metro Exodus skrytykował Dmitrij Głuchowski

Przez zdecydowanie najgorętszą nowinę związaną z Metro Exodus, czyli jego dostępnością na platformie Epic Games Store i jej brakiem na Steam wielu zaczęło wysnuwać wnioski, że jeszcze kilka takich decyzji i Valve będzie musiało wziąć się w garść i nie tyle, co poprawiać Steama, co wydawać swoje ekskluzywne tytuły. Sprawą zainteresował się nawet sam autor uniwersum Metro 2033, czyli Dmitrij Głuchowski.

Na ten moment trudno jednak znaleźć jego wypowiedzi na Twitterze, bo postanowił je usunąć, kiedy zapewne domyślił się, że takie komentarze lepiej zachować dla siebie, ale dzięki uprzejmości użytkowników Reddita i serwisu GryNieznane możemy rzucić okiem na to, co naprawdę Dmitrij Głuchowski myśli na temat ruchu Deep Silver. 

Najpierw odpowiedział na przytyk ze strony niejakiego aiz4ku, który na komentarz „Najwyraźniej Steam nie był wystarczający dla naszego parowozu” napisał pisarzowi „LOL, zabijasz własną markę”. Głuchowski wręcz ze zrezygnowaniem odpisał wtedy: „Nie. Ja stoję obok i patrzę, jak jest zabijana”.

Wkrótce potem autorowi, który nie tak dawno wypowiadał się na temat Andrzeja Sapkowskiego nerwy ewidentnie puściły, co widać w jego następnym komentarzu:

Jestem gnojony za racjonalizowanie tej sytuacji, ale ludzie zapominają, że stoję po ich stronie. To był naprawdę gówniany ruch ze strony Deep Silver i Epic, ale nie zabije on franczyzy. Jedyne co zrobi, to zrujnuje ciągłość tej marki na Steamie. 

Jestem po prostu zasmucony tym, co w istocie jest łapówką, a nie tym, że do gry będę potrzebował innego launchera – tym bardziej, że już go używam. Nadal będę grać i cieszyć się edycją Aurora [ta będzie oferowała klucz Steam – dop. red.]. 

Zastanawiam się jednak, który jebany idiota pomyślał, że to jest dobry pomysł. W jeden dzień zrujnowali własną reputację. Koszmarny PR i durny ruch.

To jednak nie koniec komentarzy, bo nieco wcześniej głos w sprawie zabrał współzałożyciel i prezes THQ Nordic AB (to podmiot THQ Nordic GmbH, będący jednocześnie właścicielem spółki Koch Media, która w swoim posiadaniu ma Deep Silver, czyli wydawcę Metro Exodus) stwierdzając, że w pełni ufa swoim protegowanym. To i tak nie daje nam tego, co najważniejsze, czyli przyszłości gier wydawanych przez te firmy.

Czytaj też: Pudełkowe wydania Metro Exodus z kluczem aktywacyjnym na Epic Games Store

Źródło: RedditGryNieznane