Reklama

Zapomnijcie o wywoływaniu zdjęć z Polaroid Now

Polaroid Now, nowy Polaroid, powrót polaroida, aparat polaroid, zdjęcia bez wywoływania

Czy wszechobecna cyfrowość nie wypaczyła z naszego życia fizyczności? Odpowiedzcie sobie na to sami, mając na uwadze np. cyfrowe i fizyczne zdjęcia, które możecie sobie zapewnić z Polaroid Now.

Weteran na rynku, bo założona w 1937 roku firma Polaroid Corporation ogłosiła właśnie swój najnowszy model aparatu, który każdy z Was z pewnością kojarzy. To m.in. od niego wzięła się powszechna nazwa „polaroidu”, który po raz pierwszy powstał w 1973 roku.

Chociaż historia tej firmy i jej poczynań jest długa, to nas interesuje jedno – teraz powróciła, jako marka i zaprezentowała swój nowy aparat do błyskawicznego „wywoływania” zdjęć. Oto Polaroid Now, czyli model o wymiarach 94 x 112,2 x 150,2 mm z poliwęglanu i ABS.

Czytaj też: Czy powinniśmy się obawiać hantawirusa?

Jego obiektyw budują dwie soczewki o stałej ogniskowej – jedna poliwęglanowa, a druga akrylowa (kolejno 94,96 i 102,35 mm). Aparat automatycznie wybiera, który obiektyw jest odpowiedni dla danego zdjęcia, oferując rodzaj autofokusa dla ułatwienia procesu fotografowania.

Aparat jest zasilany przez 750 mAh akumulator litowo-jonowy i wykorzystuje specjalny papier twórców do drukowania strzelonych fotek. Oferuje ponadto tryb samowyzwalacza, tryb podwójnej ekspozycji i „przyjazną dla człowieka” lampę błyskową. Cena? 99,99$.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News