Reklama
aplikuj.pl

Zasilacze SuperNOVA G6 od EVGA, to najkrótsze PSU z certyfikatem Gold

Zasilacze SuperNOVA G6 od EVGA, najkrótsze PSU z certyfikatem Gold, Zasilacze SuperNOVA G6

Firma EVGA pochwaliła się swoimi najnowszymi zasilaczami, w których to projektowaniu obrała sobie na cel skrócenie ich długości do 140 mm, co sprawiło, że w tej klasie SuperNOVA G6 są najkrótszymi zasilaczami producenta.

Spokojnie jednak – kupując zasilacze SuperNOVA G6 od EVGA nie musicie się bać, że nie będą pasować do Waszych tradycyjnych obudów. Producent nie zmienił bowiem gwarantujących kompatybilność rozmiaru, czyli wysokości i szerokości, które ciągle wynoszą kolejno 86 i 150 mm. Wspomniane skrócenie SuperNOVA G6 sprowadza się do „ścięcia” ich o 10 mm względem standardowych 150 mm długości.

Czytaj też: Wyszukiwarka Google na komputerze przeczyta nam fragmenty tekstów?

Brzmi to w teorii, jak coś niespecjalnie wymagającego, ale w rzeczywistości te 10 mm sprawiło, że EVGA musiała opracować „platformę nowej generacji” dla zasilaczy pod kątem wyposażenia i rozłożenia poszczególnych elementów. Ta platforma zawiera inwerter pełnomostkowy, rektyfikację rezonansową LLC, konstrukcję DC-DC i bazuje na japońskich kondensatorach wysokiej klasy, a ogólną wysoką jakość podkreśla 10-letnia limitowana gwarancja producenta.

Zasilacze SuperNOVA G6 od EVGA, czyli kiedy potrzebujecie topowego sprzętu w możliwie najmniejszym formacie

Czytaj też: Nowe chłodzenie Glacier RGB od Gelid, czyli kolorowa kanapka

Jako najkrótsze zasilacze z certyfikatem Gold w ofercie EVGA, SuperNOVA G6 są dostępne w wersji o mocy 650, 750, 850 i 1000 W, a występują z w pełni modularnym, płaskim okablowaniem. W przypadku najmocniejszej wersji na to okablowanie składa się tradycyjny zestaw ATX i dwóch EPS, ale dodatkowo możecie liczyć na aż 4 przewody SATA i 6 PCIe. Całość chłodzi 135 mm wentylator na bazie dynamicznego łożyska olejowego, który wspiera tryb cichy do 40% obciążenia. Cena za 1000-watowy wariant? 219,99$, czyli około 810 zł w oficjalnym sklepie EVGA.

Czytaj też: Bilety kolejowe w aplikacji mObywatel

Warto też wspomnieć, że zasilacze SuperNOVA G6 posiadają zaawansowany system Over Power Protection, który to w ostateczności zabezpiecza przed przeciążeniem całego zasilacza, wyzwalając do 135% maksymalnej mocy i specjalną funkcję wyłączania zasilania przy utrzymywaniu się nadmiernego zasilania przez dłużej, niż 1 ms.