Reklama
aplikuj.pl

Nieoszlifowany diament? Obejrzyjcie zdjęcia hybrydowego Ferrari V6

zdjęcia hybrydowego Ferrari V6, hybrydowe Ferrari V6, zdjęcia Ferrari V6 plug-in

Jako że w 2025 roku w życie wejdą przepisy Euro 7 dotyczące spalin, nawet Ferrari musi dostosować do nich swoją ofertę. Kolejne zdjęcia hybrydowego Ferrari V6 wskazują, że prace nad tym już trwają.

Zdjęcia hybrydowego Ferrari V6

Elektryfikacja w wykonaniu Ferrari rozpoczęła się wraz z LaFerrari w 2013 roku i była kontynuowana w SF90 Stradale w 2019 roku, przechodząc od hybrydowego V12 do hybrydowego V8 typu plug-in. Teraz nadszedł czas na kolejne zmniejszenie silnika, bo do hybrydy V6 typu plug-in, o której słyszymy już od Ferrari od ponad 2 lat.

Czytaj też: Najnowsze Ferrari 488 Pista „łamie zasady”
Czytaj też: Spójrzcie na podkręcone Ferrari F8 Tributo przez Novitec
Czytaj też: Ferrari 488 GT Modificata, czyli sportowy samochód z myślą o torze

Na zdjęciach (Walter Vayr) widzimy testowego muła hybrydowego napędu z V6 w roli głównej, który będzie częścią nowego zelektryfikowanego Ferrari o kryptonimie F171, który ponoć ma zadebiutować oficjalnie w kwietniu przed rozpoczęciem produkcji po upływie lata tego roku (via Motor1).

Czytaj też: Wyjątkowe Ferrari 488 Pista sięga po wyścigowy sznyt
Czytaj też: Futurystyczny hipersamochód Ferrari godny Cyberpunka
Czytaj też: Ferrari SF90 kontra Fiat Panda 4×4, czyli pojedynek 1000 i 48 koni

Oprócz żółtych naklejek wysokiego napięcia, które można znaleźć na prototypach hybrydowych, możemy zwrócić uwagę na sprzęt testujący przymocowany do tylnej szyby. Ponoć sama V6 w tym układzie, to 2,9-litrowa jednostka z podwójnym turbodoładowaniem.