WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Moto

Zlot stuningowanych aut sprawdzony przez policję. Posypały się mandaty

Nie za dobrze skończył się zlot samochodów po tuningu. Policja miała ręce pełne roboty.

Pod Poznaniem postanowili spotkać się fani tuningowania swoich samochodów. Wielkopolska policja miała jednak kilka zastrzeżeń. Konkretnie – ponad setkę.

Wielkopolska policja w swoim wpisie na Facebooku podkreśla „Tuning mechaniczny, czy optyczny to nic złego. Podobne instalacja głośnego car audio albo fantazyjnego wewnętrznego oświetlenia ambient light. Warunek jest jednak taki, żeby wszystkie modyfikacje były zgodne z przepisami i nie zagrażały bezpieczeństwu. Podczas spotkania uczestnicy powinni także stosować zasady bezpieczeństwa związane z epidemią”.

Czytaj też: Szalony elektryczny motocykl BMW może powstać!

Problem jednak w tym, ze samochody, które pojawiły się na zlocie… nie do końca nadawały się do jazdy lub łamały przepisy. Jak relacjonują funkcjonariusze – na parking pod centrum handlowym w podpoznańskim Swadzimiu przyjechało około pięćset samochodów i półtora tysiąca osób. Roboty było zatem co nie miara.

W wyniki kontroli wyszło, że ponad 70 samochodów posiadało usterki lub modyfikacje kwalifikujące je do obowiązkowych badań technicznych. Kontrole doprowadziły do zatrzymań dowodów osobistych. Wiele aut skierowane na stacje diagnostyczne. Problemem niektórych samochodów była nawet minimalna ilość wpadającego do wnętrza samochodu światła. Przyciemniane folie na przednią szybę to nie jest dobry pomysł.

Co jednak najczęściej dyskwalifikowało pojazdy? Były to:

  • powiększone, przelotowe układy wydechowe bez katalizatorów
  • opony wystające poza obrys błotników
  • niehomologowane kolorowe żarówki w lampach
  • nieprawidłowe ogumienie

Praca wielkopolskich policjantów zakończyła się po wylegitymowaniu 173 osób, wręczeniu 135 mandatów karnych, skierowaniu dwóch spraw do sądu, zatrzymaniu 73 dowodów rejestracyjnych i zatrzymaniu jednej osoby podejrzanej o kierowanie samochodem pod wpływem narkotyków. Tylko żeby teraz nie pogubili tych dokumentów, bo takiego łupu policjanci już dawno chyba nie mieli!

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News