Reklama
aplikuj.pl

Znikające wiadomości w WhatsApp pomogą w zachowaniu prywatności

Znikające wiadomości w WhatsApp , Funkcja znikających wiadomości w WhatsAppie, bany Whatsapp, bany na Whatsappie, blokady WhatsApp, grupy WhatsApp

WhatsApp pracuje nad długo odczekiwaną funkcją znikających wiadomości w popularnym komunikatorze, która już niedługo trafi do aplikacji. Pomoże to w zachowaniu prywatności.

Znikające wiadomości w WhatsApp to większa prywatność

Znikające wiadomości na WhatsAppie to kolejna nowość, która trafi do popularnego komunikatora. Po jej włączeniu będzie można wysyłać wiadomości, które znikną z czatu grupowego lub indywidualnego po 7 dniach. Każdy użytkownik będzie mógł włączyć u siebie tę opcję, ale w przypadku czatów grupowych mogą to zrobić tylko administratorzy grupy.

Czytaj też: TikTok może nadal korzystać z utworów należących do Sony Music
Czytaj Twitch rozpoczyna walkę z użytkownikami blokującymi reklamy
Czytaj też: Uważajcie na fałszywe maile od Poczty Polskiej. To kolejne internetowe oszustwo

Deweloperzy podkreślają, że jej nadrzędnym celem jest zapewnienie większego bezpieczeństwa użytkownikom, bo znikanie wiadomości ma je ochronić przez dostaniem się do osób trzecich. Będzie to przydatne zwłaszcza w sytuacjach, gdy podajemy komuś nasze dane, a nie chcemy, by miał je potem w pamięci czatu. Oczywiście, zawsze nasz rozmówca może zrobić zrzut ekranu, ale nad tym już nie mamy żadnej kontroli.

Aktywacja nowej funkcji jest bardzo prosta. należy w wybranym oknie czatu kliknąć na nazwę kontaktu, a następnie wybrać „włącz” przy opcji „Znikające wiadomości”. Co istotne, nie musimy się obawiać o wcześniejsze wiadomości. Będą znikać tylko te wysłane po aktywacji funkcji. Aktualizacja wdrażana jest stopniowo na wszystkich platformach i powinna być dostępna u wszystkich użytkowników jeszcze w listopadzie.