WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

ZOTAC GeForce RTX 2060 AMP & Twin Fan w obiektywie

Premiera musi być już za rogiem, bo kolejny przeciek na temat kart graficznych Nvidii przeznaczonych do średniego segmentu jest wręcz namacalny. Tym razem HD Tecnologia miało okazję uwiecznić modele ZOTAC GeForce RTX 2060 AMP & Twin Fan w obiektywie.

Mowa wprawdzie o dwóch wariantach, ale z wyglądu są one po prostu identyczne… czerpiąc garściami od swojego wydajniejszego brata. Właśnie tak – obecny na zdjęciach design jest żywcem skradziony od modelu RTX 2070 Mini z delikatnymi modernizacjami. Jednak różnice pomiędzy wydaniem AMP oraz Twin Fan będą oczywiście sprowadzać się do tego, co najważniejsze, bo częstotliwości taktowania rdzenia i pamięci. Producent może też pokusić się o zrezygnowanie z backplate w przypadku tańszego Twin Fan i wzbogacenie AMP o stosowne logo.

Powyższe zdjęcia wskazują również, że przynajmniej ZOTAC tworzy RTX 2060 z myślą o formacie Mini ITX, choć obecność 8-pinowego złącza zasilania sugeruje raczej „gorący” układ. I to w sumie tyle, jeśli idzie o informacje zaczerpnięte z najnowszych informacji. Warto tutaj przytoczyć wieść o aż sześciu modelach RTX 2060, które mają różnić się głównie konfiguracją pamięci. Więcej na ten temat przeczytacie tutaj, podczas gdy kwestię specyfikacji poruszałem w tym miejscu.

Czytaj też: Starsze GeForce też z funkcją Nvidia Scanner, czyli automatycznego OC

Źródło: Videocardz