Reklama
aplikuj.pl

Zwiastun Skoda Fabia 2021. Czwarta generacja Fabii nadchodzi

Zwiastun Skoda Fabia 2021, Czwarta generacja Fabii, Skoda Fabia 2021,

Będąca w Grupie Volkswagena Skoda zapewnia całemu koncernowi prawdziwy model segmentu B, którego model właśnie się nam pokazał. Co ujawnia zwiastun Skoda Fabia 2021?

Zwiastun Skoda Fabia 2021

Wszyscy wiemy, że jeszcze tej wiosny Fabia doczeka się premiery jej czwartej generacji, zyskując wszystko to, co najbardziej pożądane w samochodzie „dla ludu”, będącym bardziej wozidłem z solidną przestrzenią bagażową, niż czymś mającym podbić targi samochodowe.

Czytaj też: Premiera Skoda Scala Edition S zaostrza apetyt na wersje RS
Czytaj też: Skoda Enyaq GT pokazała się w jeszcze skromniejszym kamuflażu
Czytaj też: Podkręcona Skoda Octavia RS kontra BMW 745Le Hybrid

Jako przedstawiciel segmentu B, model Skoda Fabia 2021 będzie m.in. subkompaktowym hatchbackiem, ale mamy pewność, że doczekamy się też innych wersji nadwozia na czele z wydaniem kombi. Sam zwiastun (widoczny powyżej), nie ujawnia zbyt wiele, pokazując tylko zacieniony profil boczny modelu, o którym wiemy już znacznie więcej z przecieków, plotek, zdjęć w testach i oficjalnych informacji od marki.

Czytaj też: Oto wygląd Skoda Fabia 2021. Przedpremierowe zdjęcia dwóch wersji
Czytaj też: Nowa Skoda Fabia wyszpiegowana z produkcyjnym nadwoziem
Czytaj też: Czy kombi Skoda Fabia przetrwa?

Nowa generacja Skody Fabii będzie bazować w pełni na platformie MQB w specyfikacji A0 dla małych samochodów. To powinno zaowocować większym wyrafinowaniem i technologią, a także bardziej przestronnym wnętrzem i przyjemniejszymi wrażeniami z jazdy. Po stronie napędu podstawą będzie 1-litrowy silnik TSI Evo o mocy nawet 110 koni z manualną skrzynią biegów lub siedmiobiegowym DSG.