Reklama
aplikuj.pl

Zwiastun Toyota Land Cruiser nowej generacji. Nadchodzi flagowy SUV marki

Zwiastun Toyota Land Cruiser nowej generacji, Zwiastun Toyota Land Cruiser, Land Cruiser nowej generacji,

Właśnie ogłoszono, że już 9 czerwca swoją światową premierę zaliczy Toyota Land Cruiser nowej generacji, a więc coś z najwyższej półki, bo będzie to zupełnie nowy i przebudowany od podstaw flagowy SUV marki.

Na ten moment oprócz wycieków, renderów i zdjęć szpiegowskich mamy dla Was tylko jeden oficjalny materiał. To jedynie sześciosekundowe nagranie, będące bardziej zapowiedzią samych zapowiedzi, co wskazuje cyfra „1” w tytule. Powinniśmy więc w następnych dniach oczekiwać kolejnych klipów tego typu, podsycających temperaturę przed wielkim debiutem już za tydzień. Sam materiał zdradza tylko wygląd kawałka maski, przedniej kratki modelu z poziomymi listwami i dumnym logo marki na środku.

Czytaj też: Produkcyjna wersja Rimac C_Two, czyli hipersamochodu BEV tuż za rogiem

Kolesa.ru

Na tym moglibyśmy zakończyć, ale na szczęście serwis Motor1 postarał się o podsumowanie wszystkich informacji, które wyciekły na temat modelu Toyota Land Cruiser nowej generacji. Na jego temat wiemy tak naprawdę sporo na czele z tym, że przejdzie na platformę TNGA-F i dla każdej wersji zachowa 2850 mm rozstaw osi.

Toyota Land Cruiser nowej generacji, czyli mniejsze silniki i bogatsze wyposażenie

Wiemy, że w wersji LC300 samochód porzuci wszystkie V8 i przystanie na V6 w postaci 3,5-litrowej turbodoładowanej jednostki benzynowej i 3,3-litrowego diesla. Ta pierwsza zapewni nowemu Land Cruiserowi moc 415 koni mechanicznych i 650 Nm momentu obrotowego, a drugi 305 KM i 700 Nm. Całość dopełni dziesięciobiegowa automatyczna skrzynia biegów, która będzie miała za zadanie przekazywać moc na obie osie.

Czytaj też: Najciekawsze newsy tygodnia – motoryzacja [30.05.2021]

Dokładny rozmiar Toyota Land Cruiser nowej generacji będzie zależny od poziomu wyposażenia, bo wydanie GT Sport będzie miało 1945 mm wysokości, 1990 mm szerokości i 4965 milimetrów długości, choć nie będzie to najbardziej okazały poziom, jako że jeden z wyższych poziomów będzie miał 4,985 mm długości. Z wagą zawalczy aluminiowy dach, czy mniejszy o 15 litrów bak, a o terenowe możliwości zadbają przeniesione z LC200 w dużej mierze kąty natarcia i zejścia wraz z prześwitem.

Czytaj też: Nadchodzi nowa Kia Sportage 2022, czerpiąc garściami z elektrycznego EV6

Wewnątrz będziecie mogli ponoć liczyć na sporo świetnych, nowych technologii na czele z 12,3-calowym systemem infotainment, 14-głośnikowym systemem audio JBL, czy parą tabletów dla pasażerów na tylnych siedzeniach. Nie zabraknie też wyświetlacza HUD, czterostrefowej klimatyzacji automatycznej, kamery podwozia, czy technologią elektronicznego dynamicznego systemu zawieszenia Kinetic (KDSS) z przednimi i tylnymi blokadami mechanizmu różnicowego.