Reklama
aplikuj.pl

Zwierzchnictw Audi nad Bentleyem skomentował prezes firmy

Audi nad Bentleyem,

Co na temat nowej decyzji związanej z Bentleyem ma do powiedzenia prezes firmy, Adrian Hallmark? Ten skomentował zwierzchnictwo Audi nad Bentleyem podczas konferencji, co dalej podrzucił serwis Automotive News.

Prezes Bentleya o sytuacji firmy

Ostatnio w Grupie Volkswagena padły ważne decyzje m.in. dotyczące przyszłości Bentleya, który od 1 marca będzie miało nad sobą Audi w roli nadzorcy. Dziś z kolei otrzymaliśmy komentarz prosto od CEO Bentleya, który w rzeczywistości cieszy się, że firma trafi pod kontrolę Audi, ale głównie dlatego, że dzięki temu nie trafiła pod skrzydła Porsche.

Czytaj też: Spójrzcie na prototyp Audi Q4 E-Tron Sportback na tle śniegu
Czytaj też: 
Elektryczne Audi na rajd Dakar 2022
Czytaj też: 
Produkcja Audi E-Tron GT rusza, choć debiutu jeszcze nie było

elektryczne Bentleye, Bentley elektryczne plany, elektryczna przyszłość Bentleya

Wszystko rozbija się o podejście obu firm do swoich samochodów. Bentley celuje w luksus i wygodę, a Porsche jest zorientowane bardziej na osiągi. Jest to ważne zwłaszcza dziś, kiedy Bentley dopiero co kładzie podwaliny pod swoją elektryczną przyszłość, w czym teraz znacząco pomoże jej Audi.

Za pięć do dziesięciu lat będziemy mieli znacznie więcej synergii z Audi niż z Porsche, ponieważ Porsche jest bardziej sportowe i jesteśmy bardziej po stronie luksusu niż osiągów.

Czytaj też: Audi Q5 E-Tron i elektryczne Porsche Macan z datą premiery
Czytaj też: 
Oto nowe Audi SQ5 Sportback TDI 2021
Czytaj też:
 Spójrzcie na nowe Audi TTS 2021 i przywitajcie wersję Competition Plus

Firma Bentley nie spieszy się z opracowaniem swojego pierwszego seryjnego pojazdu elektrycznego, ponieważ firma nie jest zadowolona z obecnych technologii akumulatorów. Z kolei kontrola Audi sprawi, że Bentley będzie używać inaczej dostrojonych i skalibrowanych platform, dzięki czemu inżynierowie firmy Bentley będą mieli łatwiejsze zadanie przy konwersji architektur na potrzeby ich ultra-luksusowych samochodów.