Reklama
aplikuj.pl

Bentley i Audi zżyją się jeszcze bardziej. Co z Lamborghini i Ducati?

Bentley Continental GT Mulliner 2020 przedpremierowo

Zakończyło się właśnie głosowanie rady nadzorczej Grupy Volkswagena, która zadecydowała o marce Lamborghini i Ducati, jak również Bentley.

Bentley pod skrzydłami Audi

Z czasem w Grupie Volkswagena znalazła się cała masa światowych marek, które teraz w mniejszym, bądź większym stopniu ze sobą współpracują. Zarządzanie tak wieloma podmiotami nie jest łatwe, ale jakoś całemu konglomeratowi się udaje.

Nowe Audi A3 Sportback 45 TFSI e 2021,Audi A3 Sportback 45 TFSI e 2021, premiera A3 Sportback 45 TFSI e 2021, debiut 5 TFSI e 2021

Czytaj też: Elektryczna przyszłość Bentleya już oficjalnie
Czytaj też: Pierwszy elektryczny samochód Bentley. Czym będzie?
Czytaj też: Bentley Flying Spur dostępny już z V8. Czym różni się od wersji z silnikiem W12?

Przykładowo, niedawno na tapetę wzięto markę Lamborghini i Ducati, o których zadecydowano, że pozostają w rodzinie VW Group. Rada nadzorcza firmy dodatkowo wyraziła również zgodę na przeniesienie Bentleya pod kontrolę Audi. Wreszcie rozwiązano więc plotki na temat m.in. sprzedaży Bentleya.

Czytaj też: Audi S8 kontra Bentley Flying Spur na prostej
Czytaj też: Oficjalny debiut Bentley Bentayga Speed 2021
Czytaj też:
 Luksus w nowym wydaniu, czyli Bentley Continental GT Mulliner

Na mocy tego postanowienia Audi przejmie obowiązki zarządcze w firmie Bentley od 1 marca 2021 roku, co zdaniem rady sprawi, że obie marki łatwiej znajdą synergię w strategiach rozwoju elektrycznych samochodów.