WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Biznes

Zwolnienia w Tesco. Kolejne markety zamknięte

Nastąpił kolejny etat zwijania się Tesco w Polsce. Tym razem firma musi pożegnać się z pracownikami i zamknąć markety.

Tesco odchodzi z Polski już od kilku lat. Firma co jakiś czas ogłasza zamknięcie kolejnych marketów, a do tego zwolnienia pracowników. Ostatnie informacje od firmy są dramatyczne. Zamkniętych zostanie sześć sklepów.

Które obiekty nie będą już dostępne dla klientów? Są to:

  • CHM Bielsko Biała
  • CHM Gdynia Karwiny
  • CHM Opole Furniture
  • CHM Łódź Widzew
  • CHM Warszwa Mory
  • CHM Ostrów OstrowiaA

Czytaj też: Zmiany w prawie budowlanym – legalna budowa bez zgłoszeń i pozwoleń

Wszystkie markety zostaną zamknięte do 31 października 2020 roku. Od 21 września do 31 grudnia pracę straci za to niemalże 900 osób. Są to osoby będące zwykły pracownikami marketów oraz te, które zajmowały wyższe stanowiska.

Tesco

Wszystkim pracownikom, którym nie zostanie złożona oferta pracy lub nie przyjmą złożonej oferty pracy zostanie zaoferowane zawarcie porozumienia o rozwiązaniu umowę o pracę. Pracownikom, którzy nie przyjmą propozycji rozwiązania umów o pracę za porozumieniem stron, wręczane będą wypowiedzenia umów o pracę.

Wszystkim pracownikom objętym procesem zwolnień grupowych zaoferowane będzie wsparcie w postaci: a. pakiety informacyjno-doradcze, b. spotkania informacyjno-doradcze, c. doradztwo telefoniczne.

W związku z rozwiązaniem stosunku pracy w ramach zwolnień grupowych, pracownikom przysługiwać będzie odprawa pieniężna w wysokości zgodnej z postanowieniami Ustawy

Zamknięcie nie ominie także Tesco w sieci. E-zakupy oferowane przez firmę zakończą się 31 października 2020 roku. Nie będzie już możliwe składanie zamówień z dowozem.

Tesco Polska przekazało oficjalne stanowisko w sprawie zwolnień.

Tesco Polska

Tesco przygotowuje się do przejęcia polskiej części swojego biznesu przez Salling Group. Pracownicy działu sprzedaży internetowej zostali poinformowani o dacie zamknięcia usługi E-zakupy, nie będącej częścią umowy z duńską firmą.

Dyrektor Zarządzający Tesco Polska Martin Behan skomentował: „Mamy świadomość, że decyzja o zamknięciu kanału sprzedaży internetowej Tesco nie jest łatwa dla koleżanek i kolegów oraz naszych klientów, jednak stanowi integralną część procesu przygotowań do przekazania naszego biznesu nowemu właścicielowi. Usługa E-zakupy, wprowadzona w 2012 roku, zmieniła polski rynek handlu i była bardzo ceniona przez klientów. Niezależnie od tej decyzji, przed nami perspektywy nowych, fascynujących projektów w ramach większego, połączonego biznesu”.

Transakcja sprzedaży polskiej części Tesco do Salling Group jest obecnie badana przez Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

„Nasze sklepy pozostają otwarte, a cały zespół Tesco kontynuuje pracę w trosce o komfort, bezpieczeństwo i jak najlepsze doświadczenia klientów. Zachęcam także do korzystania z serwisu E-zakupy, który będzie dostępny przez najbliższe dwa miesiące”, dodał Martin Behan.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News