Reklama

Polacy zwycięzcami HackYeah 2020. Studenci WAT pokazali klasę

Polacy zwycięzcami HackYeah 2020, Studenci WAT HackYeah 2020, zwycięstwo HackYeah 2020

Możemy już świętować zwycięstwo polskich studentów w HackYeah 2020, którzy wstawili się do heckathonu w trzyosobowym zespole z kapitanem zespołu, plut. pchor. Bartłomiejem Pierogiem na czele.

HackYeah 2020 ze zwycięstwem podchorążych WAT

W tegorocznej edycji heckathonu HackYeah trwającego od 27 do 29 listopada zwyciężyli polscy studenci Wydziału Cybernetyki Wojskowej Akademii Technicznej. Wspomniany Bartłomiej razem z st. kpr. Emilem Mąką i st. kpr. Kacprem Prawdą wystąpili pod nazwą Doggers w kategorii „Veteran’s app”.

Czytaj też: Nowy opancerzony robot bojowy Rheinmetall
Czytaj też: Rosyjskie Terminatory, czyli szalenie uzbrojone BMP-T
Czytaj też: Obejrzyjcie nagranie wystrzelenia torpedy z okrętu podwodnego

Zadaniem studentów było stworzenie aplikacji z myślą o weteranach wojennych, która wyszukuje dla nich miejsca przyjazne, dodaje je do interaktywnej mapy i buduje wokół siebie społeczność przyjazną dla kombatantów.

Podchorążowie 11 kompanii 2 Batalionu Szkolnego WAT wywiązali się z tego w regulaminowym czasie – 40 godzin. Jak tłumaczy kapitan zespołu, komentując aplikację „Ścieżka weterana”, która została oceniona najwyżej w kategorii aplikacji adresowanych do weteranów:

Aplikacja wskazuje weteranom miejsca, gdzie otrzymają zniżki np. w sklepach lub restauracjach, aby następnie dodać takie miejsce do mapy. Każdy weteran używając tej aplikacji będzie wiedział, gdzie może otrzymać upust lub inne usługi zarezerwowane dla bohaterów wojennych.

Czytaj też: Obejrzyj dwa czołgi holujące wrak jednego z największych samolotów
Czytaj też: Skutery z bazooką, czyli francuscy spadochroniarze lat 50.
Czytaj też: Ruszyły testy tajemniczej broni Marynarki Wojennej USA

W hackathonie wzięło udział 1500 programistów z całej Europy, rywalizując łącznie w 16 kategoriach i co ciekawe, w finale „Veteran’s app” znalazły się dwie drużyny reprezentujące WAT.