Reklama

3.4 PEM – rusza projekt walki z dezinformacją o sieci 5G

Projekt 3.4 PEM oficjalnie wystartował. Przez najbliższe dwa lata jego zadaniem będzie edukacja Polaków na temat 5G oraz sieci komórkowych.

3.4 PEM to dwuletni program edukacyjny

Program 3.4 PEM został zainicjowany w resorcie cyfryzacji, znajdującym się obecnie w KPRM, we współpracy z Instytutem Łączności. 24 lutego oficjalnie została oficjalnie podpisana umowa na dofinansowanie z Centrum Projektów Polska Cyfrowa. Projekt będzie realizowany do 23 listopada 2023 roku.

Już widzieliśmy możliwości projektu 3.4 PEM

Choć projekt oficjalnie wystartował dopiero teraz, próbkę możliwości pracującego nad nim zespołu już widzieliśmy. Jednym z jego zadań będzie edukacja samorządów. Cykl szkoleń będzie obejmować zagadnienia związane ze stacjami bazowymi, ale również kompetencje miękkie, które przydadzą się w trakcie wyjaśniania tych zagadnień mieszkańcom. Szkolenia powinny przynieść skutek, co pokazała nam głośna sprawa w Kraśniku.

Podobnymi szkoleniami objęci zostaną też dziennikarze, przede wszystkim mediów lokalnych. Wśród ambitnych projektów znajduje się też podręcznik wspomagający naukę fizyki w szkołach.

Projekt zakłada też szeroko pojętą edukację, na czele z wyjaśnianiem dezinformacji i fake newsów. Efekty takich działań widzieliśmy już na łamach WhatNext.pl. Tak było np. w związku z artykułami w czasopismach, prostowaniu tematu Internetu z satelity, czy oddziaływaniu pola elektromagnetycznego na implanty słuchowe.

Potrzebujemy edukacji z zakresu sieci 5G

Polacy przodują, jeśli chodzi o wyszukiwanie w sieci informacji na temat 5G. Nie tylko tych pozytywnych i prawdziwych. Środowiska antykomórkowe prężnie działają nad Wisłą i wielokrotnie bardzo skutecznie manipulowały lokalnymi społecznościami i dziennikarzami, samorządami, a nawet parlamentarzystami.

Edukacja jest nam bardzo potrzebna. Z zakresu podstawowych zagadnień fizyki, jak również weryfikowania i szukania informacji. Podjęcie się tego w dwa lata to ambitny plan, ale ma szansę powodzenia.