Reklama
aplikuj.pl

5 aplikacji przydatnych na co dzień, które musisz mieć w swoim smartfonie

Przydatne aplikacje na telefon nie tylko pozwalają pozostawać w kontakcie z innymi, lecz również znacząco mogą ułatwiać nam codzienne życie. 

Z artykułu dowiesz się:

 • jakie aplikacje zakupowe są najchętniej pobierane w 2023 roku,
 • z jakich aplikacji zakupowych korzystają Polacy,
 • jakie są najlepsze aplikacje muzyczne,
 • jakie są najlepsze aplikacje społecznościowe,
 • jakie inne przydatne aplikacje na telefon warto pobrać?

Większość użytkowników smartfonów nie wyobraża sobie życia bez aplikacji. Znacząco ułatwiają one wykonywanie codziennych czynności, na przykład dokonywanie zakupów, kontrolę parametrów stanu zdrowia, a także dokonywanie płatności bezgotówkowych. Które potrzebne aplikacje na telefon naprawdę warto poznać?

Czytaj także: Na smartfonach najczęściej korzystamy z aplikacji Google’a. Tylko czy świadomie?

5 najchętniej pobieranych aplikacji zakupowych w 2023 roku

Przydatne aplikacje na telefon posłużą nam przede wszystkim do dokonywania zakupów. Niektóre z nich to produkty wypuszczane na rynek przez znane sieci handlowe, natomiast zadaniem innych jest porównywanie cen produktów, wyszukiwanie promocji bądź umożliwienie konsumentom nabywania rzeczy z tak zwanej drugiej ręki. Powoli przyzwyczajamy się już do robienia zakupów za pośrednictwem aplikacji, a nie komputera. Chętnie wykorzystują to znane sieci, oferując różnego typu dodatkowe rabaty dla osób, które złożą zamówienie poprzez aplikację. 5 najpopularniejszych, najczęściej pobieranych w 2023 roku aplikacji zakupowych, przedstawia poniższa tabela:

Nazwa aplikacjiCharakterystyka
SheinShein to platforma zakupowa, za pośrednictwem której można nabyć ubrania i różnego rodzaju dodatki odzieżowe. Znajdziemy tutaj propozycje zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn oraz dzieci. Ciekawym rozwiązaniem jest też możliwość zakupu modeli plus size.
AllegroPlatformy zakupowej Allegro nie trzeba szerzej przedstawiać, jednak coraz chętniej korzystamy z niej za pośrednictwem aplikacji. Umożliwia ona również bieżące kontrolowanie statusu przesyłki.
VintedVinted to platforma, za pomocą której można nabywać ubrania i różnego rodzaju przedmioty z rynku wtórnego. Cieszy się ona dużą popularnością zwłaszcza wśród młodzieży oraz kobiet.
AliExpressDzięki aplikacji AliExpress można znaleźć tysiące produktów w doskonałych cenach, jednocześnie biorąc udział w różnego rodzaju akcjach promocyjnych i śledząc przesyłkę.
CeneoCeneo nie jest typową platformą sprzedażową, jednak za jej pomocą możemy porównywać ceny produktów dostępnych w sklepach online. Doceniliśmy ją zwłaszcza w czasach inflacji, gdy szukamy tańszych, lecz takich samych lub bardzo podobnych rozwiązań.

Z tych aplikacji podczas zakupów korzystają miliony Polaków

Przydatne aplikacje na telefon mogą w dużej mierze ułatwić nam dokonywanie zakupów zarówno spożywczych, jak i tekstylnych czy nawet przemysłowych. Za ich pomocą możemy na przykład przeglądać gazetki reklamowe, poszukując najlepszych okazji i promocji. Jednocześnie aplikacje pozwalają stworzyć listę zakupów, która będzie uwzględniać wybrane przez nas produkty, a także ewentualne propozycje, które podpowie nam sztuczna inteligencja. Ciekawym rozwiązaniem są również aplikacje pozwalające zamawiać produkty spożywcze, które dostarczone zostaną bezpośrednio pod drzwi naszego mieszkania. Dzięki nim w kilka chwil będziemy cieszyć się pyszną kolacją, lecz chętnie korzystamy z nich również w przypadku, gdy na przykład zabraknie nam kawy bądź odwiedzą nas niespodziewani goście. Aplikacje, z których najchętniej korzystamy podczas zakupów, to między innymi:

 • Payback – program lojalnościowy, pozwalający zbierać punkty za zakupy,
 • Lidl Plus – niektóre promocje dostępne są wyłącznie dla posiadaczy aplikacji,
 • Żappka – podobnie jak w przypadku Lidl Plus, z promocji mogą korzystać osoby posiadające aplikację,
 • Everli – umożliwia dokonywanie zakupów online z dostawą wprost po drzwi mieszkania,
 • Gazetkowo – umożliwia przeglądanie bieżących gazetek promocyjnych.

Polecane aplikacje muzyczne

Wśród fajnych aplikacji na telefon można wyróżnić takie, dzięki którym słuchanie muzyki stanie się nie tylko przyjemne, ale i bardzo proste. Dzięki nim nie musimy pobierać utworów na smartfona, a dodatkowo możemy tworzyć różnego rodzaju listy, które będą uwzględniały nasze preferencje muzyczne. Najpopularniejsze z nich to:

 • Spotify – aplikacja teoretycznie jest darmowa, jednak dopiero wykupienie subskrypcji daje możliwość płynnego słuchania muzyki (bez reklam), tworzenia list i zapisywania ich na telefonie,
 • Tidal – posiada funkcje do Spotify, jednak nie przewiduje możliwości korzystania z darmowej wersji (bezpłatnych jest jedynie pierwszych 30 dni),
 • YouTube Music – z aplikacji można korzystać za darmo, ale należy liczyć się z koniecznością odtwarzania kolejnych reklam, dlatego coraz więcej osób decyduje się na wykupienie wersji premium,
 • Apple Music – aplikacja dedykowana jest zwłaszcza posiadaczom urządzeń Apple, ze względu na możliwość zsynchronizowania jej z wieloma sprzętami. 

Najlepsze aplikacje społecznościowe

Portale społecznościowe dla dorosłych zna niemal każdy użytkownik internetu. Dzięki aplikacjom możemy mieć do nich dostęp nie tylko na komputerze, lecz również w telefonie, a więc będąc w dowolnym miejscu na świecie. Najpopularniejsze portale społecznościowe to oczywiście Facebook, Instagram oraz Twitter. W ostatnich latach najchętniej pobieraliśmy aplikację Facebook, która z czasem umożliwiła nam nie tylko pozostawanie w kontakcie z innymi, lecz także dokonywanie zakupów czy zapoznawanie się z ofertami różnych firm. Aplikacja Instagram służy głównie do publikowania krótkich filmów lub zdjęć, natomiast Twitter do publikowania krótkich wiadomości. Coraz większą popularnością cieszy się też TikTok, zwłaszcza jeśli chodzi o młodzież. Przedsiębiorcy najchętniej wybierają Pinterest, podobnie jak osoby, które lubią publikować prace własne. Ciekawą, profesjonalną aplikacją jest LinkedIn – skupia ona zarówno osoby ze świata biznesu, jak i te poszukujące zatrudnienia. 

Inne przydatne aplikacje na telefon

Pomocne, bardzo przydatne lub nawet śmieszne aplikacje na telefon chętnie pobieramy każdego dnia. Które z nich naprawdę warto mieć w swoim telefonie? Doskonałym rozwiązaniem są aplikacje pogodowe na telefon (Foreca, Windy), które pozwalają nie tylko sprawdzić bieżącą temperaturę, lecz również prognozę na najbliższe godziny czy dni. Dietetyczne aplikacje na telefon (Dieta.pl, Fatsecret) umożliwiają natomiast liczenie kalorii, dobór właściwych produktów spożywczych czy kontrolowanie postępów odchudzania. Często łączą się z nimi aplikacje dla biegaczy na telefon (Pacer Pedometer), dzięki którym łatwo obliczymy pokonany dystans czy ilość spalonych podczas treningu kalorii. Dużą popularnością cieszą się też aplikacje randkowe na telefon, w tym powszechnie znany Tinder. Warto rozważyć też pobranie aplikacji na telefon do nauki angielskiego, na przykład Duolingo czy Hello Talk. Nie zapomnijmy o aplikacjach na telefon dla dzieci, które umożliwiają zdobywanie wiedzy, lecz sprawdzają się również w czasie długich podróży jako sposób spędzania wolnego czasu. Wśród nich warto wyróżnić Mysią Encyklopedię, pozwalającą zbliżyć się do świata natury oraz Bandimal, dzięki której maluchy mogą tworzyć muzykę, wykorzystując instrumenty różne zwierzątka. Wybór poszczególnych rozwiązań, dopasowanych do naszych potrzeb, jest obecnie ogromny. Warto mieć na uwadze, że wiele aplikacji dostępnych jest bezpłatnie, co dodatkowo zwiększa ich atrakcyjność.

FAQ:

Z jakich aplikacji zakupowych najchętniej korzystają Polacy?

Polacy najchętniej pobierają na telefon aplikacje zakupowe, które pomagają im tworzyć listy zakupów, porównywać ceny oraz śledzić przesyłkę. Warto wspomnieć o Vinted, Ceneo, Shein czy AliExpress.

Które aplikacje warto mieć na swoim telefonie?

Aplikacje, które zdecydowanie warto mieć na swoim telefonie, umożliwiają sprawdzanie pogody, prowadzenie diety, kontrolowanie postępów odchudzania czy randkowanie. Dobór konkretnych rozwiązań zależy w rzeczywistości od naszych potrzeb oraz preferencji.