Reklama
aplikuj.pl

Uncharted na PS5 i PC, ale to konsolowcy mają pierwszeństwo

uncharted

Podczas wczorajszego PlayStation Showcase poznaliśmy kolejny tytuł zmierzający na PC i jest nim Uncharted. Okazuje się jednak, że i tak najszybciej zagrają konsolowcy, bo komputerowe wydanie gry zaliczy poślizg.

Uncharted Legacy of Thieves na PS5 i PC

Tak, jak pisaliśmy o tym jakiś czas temu – nie we wszystkie przecieki na temat gier wideo należy wierzyć. Niektórzy domniemywali, że już lada moment, Sony ogłosi remaster pięciu gier z serii Uncharted na PC, a do tego nawet podano studio, które ma za to odpowiadać. Pisałem wtedy, że nie wierzę w wyciek Uncharted PC Collection i… nie myliłem się.

Czytaj też: Zwiastun Spider-Man 2! Wyciekł też Spider-Man 4

Uncharted na PS5 i PC ma inną nazwę, inny zestaw gier, a do tego tworzone jest przez innych deweloperów. Co ciekawe, wychodzi na to, że jeśli komuś się śpieszy, to i tak jest lepiej kupić PS5, bo pecetowe wydanie gry nie wyjdzie tak szybko.

Co w Uncharted Legacy of Thieves?

Uncharted Legacy of Thieves to zestaw dwóch gier z serii Uncharted. Znajdziemy w nim Uncharted: Zaginione Dziedzictwo oraz Uncharted 4: Kres Złodzieja. Pozostałe gry z PS3 i PlayStation Vita, nie będą dostępne na płycie z Legacy of Thieves. Jeśli będziecie chcieli w nie zagrać – musicie kupić PlayStation Vita oraz konsolę Sony.

Trzeba przyznać, że odnowione gry wyglądają rewelacyjnie. Produkcje prezentują się tak, jakby powstawały od początku z myślą o PlayStation 5 i mocnych komputerach PC. Aż strach pomyśleć, co możemy dostać w potencjalnym porcie The Last of Us Part 2 na PS5! Nie jest to na pewno poziom Rockstara, który pokpił sobie sprawę remastera GTA 5.

Jedyną łyżką dziegciu w beczce miodu jest to, że posiadacze wspomnianych gier na PS4 raczej nie dostaną darmowej wersji na PS5. Choć Microsoft wymusza często taki standard u siebie – Sony dalej się temu opiera.

Uncharted na PC

Jeśli ktoś się nie może doczekać komputerowego wydania gry, to będzie musiał uzbroić się w większą cierpliwość lub kupić PlayStation 5. Okazuje się bowiem, że za pecetowe wydanie gry nie odpowiada Naughty Dog a deweloperzy z Iron Galaxy.

Czytaj też: Pytajnikowy blok Super Mario 64 z klocków LEGO wkrótce dostępny

Ekipa znana z portowania wielu gier na przeróżne platformy, potrzebuje trochę więcej czasu. Uncharted Legacy of Thieves najpierw zadebiutuje na PlayStation 5 i będzie to na początku 2022 roku. Dopiero jakiś czas później dostępna stanie się wersja na komputery PC. Konkretnych dat w przypadku obu produkcji jednak nie otrzymaliśmy.