Reklama
aplikuj.pl

Naukowcy sprawdzili, czy ludzie byliby gotowi na umawianie się z robotami

zwiazek z robotem

Naukowcy z Uniwersytetu w Twente wykorzystali dane zebrane w ramach projektu SIENNA, aby ocenić, na ile skłonni bylibyśmy do stworzenia potencjalnego związku z… maszyną.

Łącznie autorzy badań wzięli pod uwagę 11 000 osób i stwierdzili, że 27 procent z nich albo popiera ideę umawiania się na randki z robotem, albo nie wyklucza takowej całkowicie. Z kolei reszta była zdecydowanie przeciwna tego typu pomysłom.

Czytaj też: Robot, który buduje domy? W Wielkiej Brytanii to możliwe

Czytaj też: Obejrzyj, jak małe roboty współpracują nad własnym obrazem

Czytaj też: Robot wykonujący kolonoskopię – nowa broń w walce z nowotworami

Wyróżniają się mieszkańcy Holandii, wśród których aż 53% wyraziło poparcie dla osób pozostających w związku z robotami. Stanowi to najwyższy rezultat spośród 11 krajów uczestniczących w badaniu. Pod względem postawienia się w takiej samej sytuacji, 30% Holendrów było na to gotowych, 23% określiło się jako niezdecydowanych, a 45% – kompletnie przeciwnych.

Polacy zdecydowanie nie byliby gotowi na umawianie się z robotami

Szwecja, Korea Południowa, USA, RPA i Niemcy miały ponad 10% respondentów, którzy pozytywnie patrzyli na ideę randki z maszyną. W przypadku naszego kraju oraz Grecji, Francji, Hiszpanii i Brazylii, ten sam pomysł popierało mniej niż 10% pytanych. Jednocześnie Polska i Grecja były najmniej przychylne z całej tej grupy.

Czytaj też: To chodzi! Czyli pokaz możliwości robota Gundam w Japonii

Czytaj też: Zobaczcie, jak Japończycy wykorzystują roboty do zachowania dystansu społecznego

Czytaj też: Ministerstwo Rozwoju planuje nową ulgę podatkową na robotyzację