WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ

Aplikacja do nielegalnych zgromadzeń usunięta przez Apple

Aplikacja do nielegalnych zgromadzeń usunięta przez Apple

Apple postanowiło, że aplikacja do nielegalnych zgromadzeń to jednak nie jest coś co powinno znajdować się w AppStore. I żeby nie było – wyjątkowo nie chodzi o Chiny.

W AppStore nie znajdziecie już aplikacji Vybe Together. DO czego ona służyła? Do organizowania imprez podczas koronawirusowych obostrzeń.

Czytaj też: Wyjątkowy samolot Manta Aircraft łączy w sobie możliwości VTOL i STOL
Czytaj też: Spokojnie. To nie zwiastun zabójczych robotów na 2021 rok
Czytaj też: GPU NVIDIA Lovelace AD102 zaskakuję liczbą rdzeni CUDA

Vybe Together – Aplikacja do nielegalnych zgromadzeń

Vybe Together umożliwiał zapisywanie się na imprezy w małej grupie, które łamały obostrzenia rządowe. Autorzy zachęcali do bycia sprzeciwiania się zakazom i proponowali zabawę w małej grupie.

Zdaniem deweloperów Vybe Together miał kilka tysięcy użytkowników. Chętni na zabawę dostawali adres wydarzenia dwie godziny przed jego rozpoczęciem. Co ciekawe – aplikacja wymagała podłączenia swojego konta na Instagramie, aby potwierdzić, że jesteś imprezowiczem, a nie… hm, nudną osobą, która chce zgłosić innych? No bo inaczej się tego zrozumieć nie da z filozofii deweloperów.

Czytaj też: Narzędzie do podkręcania Ryzenów doczeka się nowej wersji
Czytaj też: Płatność przy dystrybutorze na stacjach Orlen także Blikiem
Czytaj też: Microsoft naprawia system zapamiętywania haseł w Windows 10

Apple usunęło aplikację ze sklepu AppStore, co potwierdzili twórcy jak i samo Apple. Do tego aplikacja po tym jak zaczęła pojawiać w social mediach – również i tam zniknęła. TikTok usunął konto Vybe ze swojego serwisu.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News