Reklama

Spokojnie. To nie zwiastun zabójczych robotów na 2021 rok

zwiastun zabójczych robotów, Boston Dynamics

Co powiecie na pożegnanie 2020 roku w tanecznym stylu? Nie myślcie bowiem, że Boston Dynamics zapowiedziało właśnie kolejną niechcianą atrakcję XXI wieku.

Tańczące roboty Boston Dynamics

Na poniższym wideo możecie obejrzeć pokaz tańca dwóch robotów Atlas, robota Spot, a nawet poruszającego się na kołach Handle. Te w imponującym stylu tańczą do klasycznej piosenki „Do You Love Me?”, zadającą w refrenie pytanie, czy wreszcie kochamy roboty, kiedy te potrafią już tańczyć.

Czytaj też: Robotyczny pies zajmie się eksploracją Marsa. Zobaczcie Au-Spota
Czytaj też: Zabaw swojego kota zdalnie z pomocą robota Rocki
Czytaj też: Ładujący robot Volkswagena stał się rzeczywistością

Jako że nie jest to jakiś zwiastun zabójczych robotów na nowy rok, ten materiał ma na celu oczywiście zapewnienie nam rozrywki, ale przede wszystkim pokazanie, jak Boston Dynamics radzi sobie z rozwojem swoich robotów. Co tu dużo mówić, radzi sobie świetnie, a oglądając materiał możemy nawet czasem odczuć dziwnie niepokojące wrażenie.

Czytaj też: Co powiecie na roboty koszące trawniki, a nawet zajmujące się całym ogrodem?
Czytaj też: Nowy opancerzony robot bojowy Rheinmetall
Czytaj też:
Ten sprej zmienia wszystko w przemieszczające się roboty

Warto przypomnieć, że ten rok jest dla Boston Dynamics szalenie ważny. Po raz pierwszy bowiem firma wrzuciła na rynek ogólnodostępnego robota Spot za 75000 dolców. Gdyby tego było mało, ostatnio została przejęta przez Hyundaia.