Reklama
aplikuj.pl

Bentley Flying Spur dostępny już z V8. Czym różni się od wersji z silnikiem W12?

bentley-flying-spur-V8 2021

Ten sam luksus, ale z mniejszą mocą – to w skrócie nowy Flying Spur, w którym Bentley zamontował nie silnik W12, a V8.

Premiera Bentley Flying Spur V8

Bentley przy premierze Flying Spur V8 2021 stwierdził , że ​​coraz więcej właścicieli Flying Spur decyduje się na samodzielną jazdę, zamiast na szofera, twierdząc, że ten dokładnie model jest przeznaczony dla zamożnych ludzi, którzy wolą siedzieć za kierownicą.

Czytaj też: Audi S8 kontra Bentley Flying Spur na prostej
Czytaj też: Oficjalny debiut Bentley Bentayga Speed 2021
Czytaj też: Bentley rozpoczyna składanie nowych modeli Blower z 1929 roku

Wchodząc od razu w szczegóły, czterodrzwiowy Flying Spur 2021 w tym wydaniu posiada 4,0-litrowy silnik V8 z podwójnym turbodoładowaniem, który wytwarza 542 KM i 770 Nm momentu obrotowego. Ten rozpędza tego luksusowego sedana do setki w nieco ponad 4 sekundy, a maksymalnie pozwala na wojaże do 318 km/h. Nie zabrakło w nim dezaktywacji cylindrów (tutaj aż 4) w chwilach niewielkiego obciążenia.

W porównaniu z modelem W12, Flying Spur V8 waży o 100 kilogramów mniej, co przyczynia się do większej zwinności i lepszych wrażeń za kierownicą. Ten model jest standardowo wyposażony w 20-calowe, 10-ramienne felgi, a wewnątrz jest dokładnie to, czego po Bentleyach oczekujemy.

Czytaj też: Odświeżony Bentley Bentayga Speed na teaserze
Czytaj też: Bentley rozpieszcza luksusem w czteroosobowej wersji Flying Spur
Czytaj też: Flying Spur jako hybryda plug-in w planach Bentleya?

W Flying Spur V8 nie brakuje elementów ozdobnych z drewna orzechowego Crown Cut, które są dostępne w standardzie. Z tyłu klienci mogą wybrać dwa siedzenia lub kanapę, która może pomieścić trzy osoby.

Firma Bentley przyjmuje już teraz zamówienia na Flying Spur V8. Dostawy do Wielkiej Brytanii i Europy rozpoczną się przed końcem roku, a do innych krajów w 2021 roku.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News