BMW testuje elektrycznego iX w chłodzie

BMW testuje elektrycznego iX, BMW iX, testy BMW iX, zimowe testy BMW iX

BMW pochwaliło się swoim programem rozwoju nadchodzącego samochodu elektrycznego. Tym razem wiemy, że BMW testuje elektrycznego iX w zimowym środowisku, chwaląc się szeregiem jego zdjęć.

Testy BMW iX na śniegu

Flagowy elektryczny SUV BMW iX jest dla firmy czymś arcyważnym, jak zresztą testy elektrycznych samochodów w skrajnych temperaturach, które zdecydowanie występują w okolicy koła podbiegunowego. Zimno robi z akumulatorami BEV to, co z akumulatorami w konwencjonalnych samochodach, czyli znacząco obniża ich możliwości.

Czytaj też: BMW szykuje lifting iX3, choć ten dopiero co trafił do produkcji
Czytaj też: Szczegóły o elektrycznym sedanie BMW i7
Czytaj też: Odświeżone BMW X7 2022 może wyglądać TAK

Wiemy, że BMW iX napędza w pełni elektryczny układ napędowy BMW piątej generacji, sprowadzający się do dwóch silników o łącznej mocy ponad 500 koni mechanicznych. Po stronie podróży 100 kWh akumulator ma gwarantować do nawet 600 km zasięgu (wedle WLTP). Naładuje się z kolei do 70% w zaledwie 40 minut, dzięki ładowaniu prądem stałym o mocy do 200 kW.

BMW testuje elektrycznego iX w chłodzie

Pojazd elektryczny przechodzi końcowe testy przed rozpoczęciem produkcji w przyszłym roku. Jak skomentowało testy BMW:

Podczas testu zimowego elementy technologii BMW eDrive stoją przed bardzo szczególnymi wyzwaniami. Akumulatory wysokonapięciowe i technologia ładowania przechodzą testy terenowe w ekstremalnie niskich temperaturach zewnętrznych do codziennego użytku podczas srogiej zimy.

Wyświetlacze informujące o poziomie naładowania, zakresie i stanie pracy, a także system zarządzania ciepłem, który stale zapewnia optymalną temperaturę pracy układu napędowego i akumulatorów wysokonapięciowych, wykazały swoją odporność na skrajne ujemne temperatury.

Czytaj też: Kiedy ruszy produkcja BMW i4, czyli elektrycznego sedana?
Czytaj też: Oficjalnie nieistniejący SUV BMW X8 wyszpiegowany
Czytaj też: Zdjęcia BMW serii 2 coupe nowej generacji podczas testów

Oczekuje się, że BMW rozpocznie produkcję tego SUVa pod koniec 2021 roku i zaoferuje BMW iX jako model 2022.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News