WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ

Kiedy ruszy produkcja BMW i4, czyli elektrycznego sedana?

Kiedy ruszy produkcja BMW i4, czyli elektrycznego sedana?

Chociaż wiemy już, że ten elektryczny sedan bawarskiego producenta trafi na linie montażowe w 2021 roku, to dziś poznaliśmy szczegóły na temat tego, kiedy ruszy produkcja BMW i4.

Produkcja BMW i4 pod lupą

BMW swoim i4 będzie celował bezpośrednio w Model 3 Tesli, a w tym ma mu pomóc bazowanie na akumulatorze Generacji 5, który jest znacznie mniejszy niż jego wcześniejsze iteracje, a w tej ma ważyć do 550 kilogramów. Modułowa architektura tego modelu będzie współdzielona z innymi nadchodzącymi pojazdami EV od BMW, oferując układ napędu na przednie, tylne i wszystkie koła.

Czytaj też: Wielkie nery nowych BMW są modyfikowane. Co na to szef designu firmy?
Czytaj też: Odświeżone BMW X7 2022 może wyglądać TAK
Czytaj też: Szczegóły o elektrycznym sedanie BMW i7

Jak podają źródła na BimmerPost, BMW i4 wejdzie do produkcji w listopadzie przyszłego roku w przynajmniej dwóch konfiguracjach. Podstawowym modelem będzie i440 z jednosilnikowym układem napędowym RWD i bardziej użytkowym wyposażeniem.

Powyżej znajdzie się wariant i4 M50 xDrive z konfiguracją z dwoma silnikami i kompletnym pakietem M Performance. Według nieoficjalnego opisu, będzie wyglądał „jak właściwy model M Performance, z nadwoziem M, większymi hamulcami, adaptacyjnym zawieszeniem, tylnym spojlerem” i felgami od 18 do 20 cali.

Czytaj też: Nadchodzi nowe BMW 4 Gran Coupe, które ponoć oszołamia
Czytaj też: Odświeżenie BMW X7 2022 wyszpiegowane
Czytaj też: Wyszpiegowano nowe BMW 2 Active Tourer 2021

Z czasem na rynek może trafić najtańsze BMW i435, ale zanim w ogóle seria 4 pójdzie w elektryczność, firma BMW wprowadzi na rynek jej nowy wariant spalinowy Gran Coupe w lipcu przyszłego roku.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News