Reklama

Kiedy ruszy produkcja BMW i4, czyli elektrycznego sedana?

Kiedy ruszy produkcja BMW i4, produkcja BMW i4,

Chociaż wiemy już, że ten elektryczny sedan bawarskiego producenta trafi na linie montażowe w 2021 roku, to dziś poznaliśmy szczegóły na temat tego, kiedy ruszy produkcja BMW i4.

Produkcja BMW i4 pod lupą

BMW swoim i4 będzie celował bezpośrednio w Model 3 Tesli, a w tym ma mu pomóc bazowanie na akumulatorze Generacji 5, który jest znacznie mniejszy niż jego wcześniejsze iteracje, a w tej ma ważyć do 550 kilogramów. Modułowa architektura tego modelu będzie współdzielona z innymi nadchodzącymi pojazdami EV od BMW, oferując układ napędu na przednie, tylne i wszystkie koła.

Czytaj też: Wielkie nery nowych BMW są modyfikowane. Co na to szef designu firmy?
Czytaj też: Odświeżone BMW X7 2022 może wyglądać TAK
Czytaj też: Szczegóły o elektrycznym sedanie BMW i7

Jak podają źródła na BimmerPost, BMW i4 wejdzie do produkcji w listopadzie przyszłego roku w przynajmniej dwóch konfiguracjach. Podstawowym modelem będzie i440 z jednosilnikowym układem napędowym RWD i bardziej użytkowym wyposażeniem.

Powyżej znajdzie się wariant i4 M50 xDrive z konfiguracją z dwoma silnikami i kompletnym pakietem M Performance. Według nieoficjalnego opisu, będzie wyglądał „jak właściwy model M Performance, z nadwoziem M, większymi hamulcami, adaptacyjnym zawieszeniem, tylnym spojlerem” i felgami od 18 do 20 cali.

Czytaj też: Nadchodzi nowe BMW 4 Gran Coupe, które ponoć oszołamia
Czytaj też: Odświeżenie BMW X7 2022 wyszpiegowane
Czytaj też: Wyszpiegowano nowe BMW 2 Active Tourer 2021

Z czasem na rynek może trafić najtańsze BMW i435, ale zanim w ogóle seria 4 pójdzie w elektryczność, firma BMW wprowadzi na rynek jej nowy wariant spalinowy Gran Coupe w lipcu przyszłego roku.