Reklama

Kolejny szczegół Cadillac CT5-V Blackwing 2021 ujawniony

Cadillac CT5-V Blackwing 2021, Cadillac CT5-V Blackwing, CT5 V Blackwing, Cadillac CT5V

Chociaż modele Cadillac nie są częstym widokiem na naszych ulicach, ta firma w USA jest znana każdemu, a jej najważniejszym cackiem jest ewidentnie nadchodzący Cadillac CT5-V Blackwing 2021.

Cadillac CT5-V Blackwing 2021 dziś o fotelach

Na temat nowych Blackwingów Cadillaca dostajemy co jakiś czas nowe informacje, choć premiera zarówno flagowego CT5-V Blackwing i okrojonego CT4-V Blackwing odbędzie się dopiero w lecie 2021 roku. W przypadku tego pierwszego poznaliśmy właśnie kolejny szczegół o jego fotelach.

Czytaj też: Nowe modele Cadillac Blackwing 2022 zachwycą felgami
Czytaj też: Wyszpiegowany Cadillac CT5-V Blackwing wygląda jak gotowy do produkcji
Czytaj też: Cadillac łata ofertę, czyli CT5 Sport z pakietem V Performance

Do tej pory wiedzieliśmy, że obok leciutkich kutych felg ze stopów magnezowych, CT5 będzie miał siedzenia okraszone włóknem węglowym włóknem węglowym. Dziś z kolei Cadillac Society podrzucił informacje, że te fotele będą posiadały zarówno funkcje podgrzewania, jak i wentylowania.

Kolejny szczegół Cadillac CT5-V Blackwing 2021 ujawniony

Chociaż oczekuje się, że ten rywal BMW M5 i Mercedesa-AMG E63 jako pojazd wyczynowy, będzie dążył do zmniejszenia wagi (mniejszej liczby technicznych dodatków), ale nie można zapominać, że to ciągle model luksusowy. W nim z kolei świetnym dodatkiem są podgrzewane i wentylowane funkcje.

Czytaj też: Elektryczny crossover Cadillac LYRIQ ujawniony
Czytaj też: Nowy Cadillac XT4 zawita do Europy
Czytaj też: Rzućcie okiem na to najszybsze kombi Cadillac CTS-V o mocy całych 1700 KM

Warto przypomnieć, że nowe modele Cadillac Blackwing zamiast silnika o tej samej nazwie, będą dzierżyć inne jednostki. Dla CT5-V Blackwing 2021 mowa o 6,2-litrowej doładowanej V8 o mocy do 660 koni, która zostanie zaprzężona z 6-biegowym manualem lub 10-biegowym automatem. CTV4-V z kolei otrzyma prawdopodobnie 3,6-litrową V6 z podwójnym turbodoładowaniem, która wytwarza 470 KM i 603 Nm momentu obrotowego.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News