WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Civante klasy 3, czyli nowy elektryczny rower Yamaha

Tym razem nie kolejny gracz na rynku elektrycznych rowerów, ale kolejny model od znanej firmy. Tym razem to Yamaha ujawniła swój nowy ebike – Civante klasy 3.

Od razu wyjaśnijmy wzmiankę o tym, że Civante jest “rowerem elektrycznym klasy 3”. Wszystko sprowadza się bowiem do jego możliwości pod kątem prędkości – mianem “klasy 3” określa się te modele, których układ napędowy zapewnia wspomaganie pedałowania do prędkości 45 km/h (via New Atlas).

Civante te osiągi zapewnia silnik elektryczny PWSeries SE montowany tuż przy korbach, który oferuje cztery poziomy mocy wspomagania i moment obrotowy do 70 Nm. Nim zarządza potrójny system czujników, który na podstawie m.in. prędkości i pedałowania dostosowuje silnik do aktualnych warunków.

Silnik zasila 500 Wh akumulator litowo-jonowy, który przyjmuje postać czarnej tuby na dolnej rurze ramy. Można go zdemontować i naładować w mieszkaniu za sprawą szybkiego ładowania, które w godzinę napełni go do około 80%.

Elektryczny rower Yamaha Civante dopełnia wielofunkcyjny wyświetlacz LCD z obsługą Bluetooth na środku kierownicy. Ten pokazuje to, co najważniejsze, a więc prędkość, dostępny zasięg, czy tryb wspomagania i współpracuje bezpośrednio z przełącznikiem sterującym po lewej.

Czytaj też: Bosch chwali się swoim pokazowym elektrycznym rowerem

Dopełnieniem specyfikacji są manetki Shimano STI, hydrauliczne hamulce tarczowe, 10-biegowa przerzutka na tyle, zintegrowany reflektor LED oraz 27,5-calowe aerodynamiczne koła owinięte odpornymi na przebicie oponami CST z odblaskowymi bokami i gładkim bieżnikiem.

Cena Civante od Yamaha Bicycles wyniesie 3399$, czyli 13500 zł, a jego rynkowy debiut ma mieć miejsce w tym miesiącu.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News