Reklama
aplikuj.pl

Dlaczego ta Corvette C7.R z 2014 roku kosztuje prawie 3,5 mln?

Corvette C7.R z 2014 roku

Ktoś chętny na posiadanie kawałka wyścigowej historii Corvette? Jeśli bowiem zagłębicie się w przeszłość tego modelu, cena tej Corvette C7.R z 2014 roku przestanie wydawać się irracjonalna.

Wyjątkowa Corvette C7.R z 2014 roku

W rzeczywistości to jedna z najważniejszych współczesnych Corvette, jakie kiedykolwiek zbudowano, a wszystkie jej szczegóły poznacie na aukcji na Fantasy Junction. Ta Corvette, to w rzeczywistości model C7.R stworzony i objęty kampanią wyścigową Pratt & Miller o podwoziu numer 003, które jest kluczowe. To bowiem w tym egzemplarzy osiągnięto największe sukcesy na torach dla Corvette.

Czytaj też: Posłuchajcie pierwszą doładowaną Corvette C8
Czytaj też: Podkręcona Corvette C8 kontra podkręcony Jeep Trackhawk od Hennessey
Czytaj też: Ares S Project, czyli supersamochód na bazie Corvette C8

Mowa dokładnie o zwycięstwie w 24- i 12-godzinowym wyścigu Rolex Daytona w 2015 roku, ale też wystąpieniu w 24-godzinnych wyścigach Le Mans, Laguna Seca, Watkins Glen, Long Beach i Road Atlanta. Sam model powstał za sprawą współpracy Pratt & Miller i GM i doczekał się mnóstwa zmian na czele z niższą linią dachu i poszerzonym nadwoziem. Nie trzeba też wspominać o nowych panelach nadwozia z włókna węglowego.

Czytaj też: Wyjątkowa Corvette Z06 Carbon na sprzedaż. Licznik nie wskazuje nawet dziesiątek kilometrów
Czytaj też: Luksus kontra sport, czyli Rolls-Royce Wraith w pojedynku z Corvette C8
Czytaj też: Nagranie prototypu nowej Corvette Z06

Moc pochodzi z silnika LS7 V8, który został zmodernizowany do pojemności 5,5 litra, aby spełnić przepisy wyścigowe. Jednak pomimo jej zmniejszenia, nadal w grę wchodzi solidny pokład mocy na poziomie 582 KM za sprawą szeregu wysoce zaawansowane technicznie elementów wewnętrznych i 6-biegowej skrzyni biegów.

Tak więc już wiecie, dlaczego ta Corvette kosztuje 950000 dolarów, czyli prawie 3,5 miliona złotych.