Reklama
aplikuj.pl

Posłuchajcie pierwszą doładowaną Corvette C8

pierwszą doładowaną Corvette C8, doładowana Corvette C8, Corvette C8, Corvette C8 z doładowaniem

Chevrolet Corvette nowej generacji jest dla marki czymś zupełnie nowym, a nawet można się pokusić o stwierdzenie, że jest otwarciem kolejnego rozdziału. Rozdziału, który pozostaje ciągle wolnossący, dlatego tak fajnie jest posłuchać pierwszą doładowaną Corvette C8.

Jak brzmi Corvette C8 z doładowaniem?

Dla przypomnienia, Corvette C8 napędza 6,2-litrowy silnik V8 (LT2) o mocy 501 koni mechanicznych, który pozostaje wolny od wszechobecnych obecnie turbosprężarek i doładowań. Nie oznacza to jednak, że na rynku wtórnym LT2 nie może doładowania zyskać, co potwierdziła firma ProCharger, ujawniając pierwszą na świecie Corvette z doładowaniem, która ma do dyspozycji ponad 700 koni mechanicznych.

Czytaj też: Wyjątkowa Corvette Z06 Carbon na sprzedaż. Licznik nie wskazuje nawet dziesiątek kilometrów
Czytaj też: Luksus kontra sport, czyli Rolls-Royce Wraith w pojedynku z Corvette C8
Czytaj też: Nagranie prototypu nowej Corvette Z06

Tego typu wzrost z 501 KM podstawowego LT2 jest oczywiście znaczny, a to wszystko za sprawą doładowania ProCharger, sprowadzającym się do systemu z intercoolerem. Szczegóły pozostają jednak ciągle tajemnicą, jak również to, czy firmie udało się obejść zabezpieczenia ECU.

Czytaj też: Nowa Corvette Z06 C8 wyszpiegowana w ciężkim kamuflażu
Czytaj też: Podkręcona Corvette C8 kontra podkręcony Jeep Trackhawk od Hennessey
Czytaj też: Ares S Project, czyli supersamochód na bazie Corvette C8

Firma ProCharger nie określiła, kiedy udostępni więcej informacji na temat zestawu doładowującego dla Corvette C8. Firma poprosiła jednak wszystkich zainteresowanych o śledzenie jej w mediach społecznościowych w celu uzyskania dodatkowych informacji, gdy tylko te będą dostępne.