Czy Multikino otworzy się 12 lutego? Jest oficjalne oświadczenie

Kina koronawirus, kina po pandemii, kina w Polsce otwarcie, Multikino kiedy otwarcie, Multikino koronawirus, Multikino otwarcie

Dopiero pisaliśmy Wam o decyzji, jakie podjęło Cinema City i Helios, a teraz także Multikino wydało oficjalne oświadczenie. Czy i ta sieć nie otworzy się 12 lutego?

Multikino nie otworzy się 12 lutego

12 lutego, zgodnie z najnowszym rozporządzeniem rządu, kina będą mogły otworzyć swoje placówki. przypomnijmy, że pozostawały one zamknięte od 7 listopada. Cinema City i Helios już zapowiedziały, że na otwarcie ich kin jeszcze sobie poczekamy. DO boju ruszą kina studyjne.

Czytaj też: Raya i ostatni smok – Disney prezentuje polski zwiastun animacji
Czytaj też: Książę w Nowym Jorku 2 – zobaczcie pełny zwiastun
Czytaj też: W końcu jest! Zwiastun filmu Godzilla vs. Kong

Teraz także Multikino wystosowało oficjalne oświadczenie.

Drodzy widzowie!
 
Jak wiecie kina mogą zostać otwarte od następnego piątku tj. 12 lutego. Jest to otwarcie warunkowe, z zaznaczeniem, że po 2 tygodniach decyzja ta może być cofnięta. Działalność kinowa to łańcuch zależności, m.in. między dystrybutorami i kinami. Dlatego, aby podjąć decyzję o otwarciu naszych kin musimy zapoznać się z rządowym rozporządzeniem oraz skonsultować się z dystrybutorami filmowymi. Tak jak i Wy bardzo chcemy już wrócić do kin, ale jeszcze chwilkę musimy się z tym mać. Liczymy na waszą wyrozumiałość. O naszych planach będziemy was informować w kolejnych komunikatach. Jedno jest pewne, nasze spotkani w filmowej sali to niedaleka przyszłość.
 
Do zobaczenia!

Otwarcie 12 lutego ma być warunkowe i to na 2 tygodnie. W tym czasie rząd może podjąć decyzję o przedłużeniu otwarcia albo o ponownym zamknięciu. Nic więc dziwnego, że wielkie sieci nie chcą tak pochopnie otwierać placówek.