Reklama
aplikuj.pl

Czy nadejdzie druga fala pandemii? ECDC ostrzega

WhatsApp czatbot, czatbot who, informacje koronawirus

Szefowa Europejskiego Centrum ds. Zapobiegania i Kontroli Chorób, Andrea Ammon, stwierdizła, że w Europie może wystąpić druga fala pandemii nowego koronawirusa.

Wiele krajów na Starym Kontynencie zniosło najpoważniejsze obostrzenia wprowadzone w związku z rozprzestrzenianiem się SARS-CoV-2. W efekcie może dojść do nawrotu zakażeń. Ostrzegała przed tym Andrea Ammon w wywiadzie dla The Guardian, gdzie powiedziała, że kwestią sporną jest to, kiedy i w jakim stopniu nastąpi ta druga fala.

Przedstawicielka ECDC dodała, że – patrząc na charakterystykę wirusa i jak pandemia przebiega w różnych krajach oraz biorąc pod uwagę procent populacji, która przechorowała COVID-19, trudno mówić o odporności stadnej. Z szacunkowych danych wynika, iż infekcję wywołaną obecnością SARS-CoV-2 przebyło już od 2% do 14% mieszkańców.

Czytaj też: Maski a koronawirus – co o nich wiemy?

Jak do tej pory w Europie śmierć poniosło niemal 170 000 osób. Pandemia dotknęła większość krajów naszego kontynentu, ale najwięcej zgonów odnotowano w Wielkiej Brytanii, Włoszech, Hiszpanii i Francji.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News