WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ

Czy Tesla ugnie się przed sportowym motocyklem Yamaha RS6?

Czy Tesla ugnie się przed sportowym motocyklem Yamaha RS6?

Chociaż Model 3 Performance Tesli już wystarczająco często udowadniał swoją elektryczną wyższość, pojedynki z motocyklami na prostej rządzą się własnymi prawami. Czy będzie tak również z modelem Yamaha RS6?

Do tej pory tak naprawdę nie widzieliśmy Modelu 3 Performance w porównaniu z solidnym motocyklem sportowym napędzanym silnikiem spalinowym, takim jak właśnie Yamaha RS6. Wcześniej jednak elektryczny dwukołowiec, Harley-Davidson Livewire poradził sobie z Teslą dosyć łatwo.

Niestety nie znamy stanu Yamahy RS6, która wzięła udział w poniższym pojedynku na prostej. Ten ciągle produkowany model został wprowadzony na rynek w 1999 roku jako supersportowa wersja superbike YZF-R1. Posiadał całkowicie nowy, czterosuwowy silnik Yamahy, który swoimi 600 cm sześciennymi pojemności mógł generować ponad 108 KM.

Czytaj też: Co po SUVie Ocean? Plany firmy Fisker z elektrycznymi samochodami

Oczywiście w tym pojedynku nie występuje wersja sprzed ponad 20 lat. Zapewne w grę wchodzi coś nowszego – tej najnowszy posiada moc 124 KM i rozpędza się do 260 km/h, a ćwierć mili zalicza w 10,67 sekundy przy prędkości 210,49 km/h (via InsideEVs).

Czytaj też: Motocykl Yamaha R1 na 2020 rok doczeka się masy ulepszeń

Więc co? Tesla zostanie zmiażdżona? Sprawdźcie sami!

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News