WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Testy

Test obudowy Deepcool Matrexx 55 V3 ADD-RGB 3F

Deepcool cały czas ulepsza swoje produkty. Właśnie do testów otrzymałem trzecią wersję obudowy Matrexx 55 ADD-RGB 3F. Jakie zmiany w niej zaszyły?

Test oryginalnego modelu znajdziecie pod tym linkiem. W tej recenzji skupię się głównie na różnicach, które występują pomiędzy modelami.

Zacznijmy od wymiarów. Tym razem wynoszą one 446 x 210 x 479 mm a obudowa waży 7,4 kg. Zmiana wymiarów ma bezpośrednie przełożenie na wysokość chłodzenia procesora, która teraz może wynosić 165 mm.

Przedni panel jest identyczny. Różnicę zobaczycie jednak na górze – panel wejścia/wyjścia zmienił swoje położenie. Dzięki temu kable jest łatwiej ukryć, co jest akurat plusem. Złącza są dokładnie takie same jak u poprzednika.

Kolejna zmiana widoczna jest na spodzie. Filtr przeciwkurzowy dalej jest ciężki w obsłudze, ale jest on dłuższy. Także można teraz bez problemów zdemontować lub zmienić położenie koszyka na dyski.

Tył również przynosi zmiany. Zaślepki dalej są wyłamywane, ale tym razem istnieje możliwość montażu poziomego karty graficznej. Łącznie więc obudowa zmieści karty graficzne o długości 370 mm montowanie tradycyjnie, albo 340 mm montowane wertykalnie.

We wnętrzu jest również kilka użytecznych zmian. Na piwnicy widoczny jest dodatkowy otwór, którym możecie przeciągnąć kabel PCI-E. Po prawej od płyty możecie też zobaczyć trochę inne, wygodniejsze w obsłudze miejsca montażowe dla dysków 2,5 cala. Także otwory nad płytą główną uległy wydłużeniu, co przekłada się na lepsze zarządzanie okablowaniem.

Z tyłu jest już obecny kontroler ARGB. Dzięki niemu i dołączonym przejściówkom bałagan w kablach będzie już mniejszy i będą one łatwiejsze do ułożenia. Poza tym jest on już zasilany ze złącza SATA a nie Molex, co jest również plusem.

To już wszystkie zmiany, jakie zauważyłem względem pierwszej wersji obudowy. Z pewnością wpływają one pozytywnie na samą konstrukcję czy montaż podzespołów. Sprawdźmy teraz jak obudowa wypadnie w testach.

Spis treści:
PRZEJDŹ DO 2 STRONY: Metodologia i platforma testowa
Pokaż cały spis treści
PRZEJDŹ DO 2 STRONY: Metodologia i platforma testowa