Wszyscy bardzo dobrze pamiętamy oczekiwanie na długo ukrywany tytuł Avengers 4. Gdy po raz pierwszy Marvel ogłosił swoje plany dotyczące 3 fazy MCU Avengers 3 i 4 nazywano po prostu Infinity War i coś. Wraz z rozwojem planów studia dzisiejsze Endgame cały czas było filmem bez tytułu i taki stan utrzymywał się bardzo długo.

Trzeba przyznać, że po wydarzeniach z Infinity War, tak długie oczekiwanie na jakiekolwiek szczegóły dotyczące kontynuacji były dla fanów torturą. Przed bardzo długi czas Marvel odmawiał wyjawienia tytułu, który finalnie poznaliśmy wraz z premierą pierwszego zwiastuna. Gdy w końcu Endgame ujawniono jako oficjalny człon tytułu, wszyscy zastanawiali się, dlaczego tak długo to ukrywano. W końcu to właśnie Koniec Gry był jedną z branych pod uwagę przez fanów opcji.

Czytaj też: Serial Nightflyers został anulowany po 1. sezonie

W końcu Kevin Feige postanowił wyjaśnić, dlaczego tak długo ukrywano tytuł Avengers 4.

Cóż, myślę, że to by wszystko w pewien sposób zepsuło. To byłby spojler, gdybyś wiedział przed Infinity War, że pojawi się następny film nazywający się Endgame. Wiedziałbyś, że to co działo się w Infinity War nie było końcem. Pomysł na tytuł zrodził się właściwie od razu, gdy tylko pomyśleliśmy o tych dwóch filmach. W dużej mierze dlatego, że jest wspomniany [tytuł] w Ultronie.

Feige odwołuje się do konkretnej sceny z Avengers: Czas Ultrona z 2015 roku. W pierwszej walce z Ultronem, Tony Stark mówi, że muszą być przygotowani na kosmiczne siły, które istnieją w kosmosie. Wskazuje palcem do góry i mówi „to tam, tam jest koniec gry”.

Słowa Feige’a pokazują, że tytuł Endgame zaplanowano już dawno temu. Nie tylko wspomniał o nim Doctor Strange w Avengers: Infinity War, ale przede wszystkim, po raz pierwszy usłyszeliśmy go w Czasie Ultrona. Twórcy mieli wiele czasu na przemyślenie jakie informacje może taki tytuł ze sobą nieść i podjęli decyzję. Dlatego właśnie tak długo go ukrywano.

Czytaj też: Gwiazda Marvela zdradziła sporo spojlerów z Endgame

Źródło: cbr.com

Kolejny artykuł znajdziesz poniżej