Reklama
aplikuj.pl

Doctor Strange spędził w przeszłości 5000 lat

Wszystko po to, by obejrzeć wszystkie alternatywne rzeczywistości.

Doctor Strange spędził w przeszłości 5000 lat

W przypadku wygranej nad Thanosem w Avengers: Endgame bierzemy pod uwagę przede wszystkim podróż w czasie. To dzięki niej bohaterowie będą w stanie nie tylko zwyciężyć Szalonego Tytana, ale przede wszystkim, wskrzesić wszystkich zmarłych. Wiemy, że jest to możliwe, choć jest to tylko jedna z  14 000 605 alternatyw rzeczywistości. Najnowsza fanowska teoria nie skupia się jednak na tym, co zobaczył, a dotyczy czasu, jaki Strange musiał spędzić oglądając wszystkie opcje.

Szalenie interesująca teoria została wysnuta przez użytkownika Reddita o pseudonimie CleverD3vil. Według niego ważne jest nie to, co zobaczył Doctor Strange, a to, ile czasu spędził w przeszłości. Użytkownik oszacował ten czas zakładając, że jedną linię czasową oglądałoby się jak film. Przyjął, że trwałoby to około 3 godzin. W filmie, zajęło mu to zaledwie minutę lub dwie. Nie znamy jednak pełnych możliwości Kamienia Czasu, co też pozwala na snucie przeróżnych teorii o jego mocy.

Czytaj też: Stacja ABC chce zrobić reboot serialu Lost

CleverD3vil pomnożył liczbę alternatywnych wizji i 3 godziny, jakie najkrócej mogłoby zająć ich obejrzenie. Wyszło mu z tego 4795 lat, co w zaokrągleniu oznaczałoby, że Doctor Strange spędził w przeszłości 5000 lat. Oczywiście, w przypadku tej teorii, to minimalna opcja. Równie dobrze mag mógł poświęcić miesiące na poznanie wszystkich aspektów przegranej i wygranej w danej linii czasowej.

Doctor Strange spędził w przeszłości 5000 lat

Doctor Strange spędził w przeszłości 5000 lat

Co ciekawe, użytkownik Reddita, zwrócił uwagę na fakt, że podczas oglądania wydarzeń w przeszłości, Strange nie musiał być bezczynny. Mógł ten czas poświęcić na doskonalenie swoich zdolności. Ale również, w pewien sposób, zaprogramował poprzednie wydarzenia z filmów pod swoje dyktando. Stał się niejako architektem wydarzeń w MCU. Wówczas wszystko co robiliby nasi herosi, działoby się zgodnie z planem Doctora Strange’a. Pod jego okiem Star Lord uniemożliwił odebranie rękawicy Thanosowi, co doprowadziło do jego wygranej. Miało to przekonać Szalonego Tytana, że wygrał i uśpić jego czujność.

Pamiętajmy, że to kolejna teoria. Jednak jak się nad tym głębiej zastanowić, to część mówiąca, że Doctor Strange spędził w przeszłości 5000 lat by obejrzeć wszystkie alternatywne rzeczywistości jest bardzo logiczna. Oczywiście, nie znamy potęgi Kamienia Czasu, równie dobrze, dla Strange’a oglądanie ich trwało tysięczne części sekundy. Wówczas faktycznie zajęłoby to parę minut. Ciekawie jest jednak poczytać tego typu rozważania. Pozwalają one spojrzeć na rzeczy, na które nie zwracaliśmy wcześniej uwagi.

O tym, co tak naprawdę wydarzy się w Avengers: Endgame dowiemy się 25 kwietnia podczas premiery filmu.

Czytaj też: Premiera trzeciego sezonu serialu Jessica Jones już w lecie?

Źródło: bgr.com