WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Domino’s Pizza stworzyło skaner pizzy, aby mieć pewność co do jakości swoich produktów

Kojarzycie ten moment, kiedy po kilkudziesięciu minutach oczekiwania wreszcie słyszycie dzwonek do drzwi, za którymi staje wybawca z pudełkami pełnymi pizzy? W tym momencie nieznajomy jest istnym wybawcom od głodu, ale wystarczy, że rzucicie okiem na wybrakowane zamówienie, aby w jego stronę poleciała bogata wiązanka nieparlamentarnych słów. I to przed tym właśnie chce uchronić się Domino’s Pizza, testując swój skaner pizzy. 

Czytaj też: Hive rozszerza zasięg we Wrocławiu

Nie jest to żaden dziecinny plan albo bezsensowne ogłoszenie, a realny projekt, za którego Domino’s Pizza wzięło się naprawdę solidnie. Zamiast zapowiadać tego rodzaju wynalazków, najpierw opracowała jego prototyp w formie DOM Pizza Checker, który napędza sztuczna inteligencja, dbająca o nienaganną formę kontroli jakości przed podaniem lub wysłaniem pizzy.

Na materiale widać, że skaner znajdowałby się zaraz nad blatem, sprawdzając każdą wydaną pizze. Ma temu sprostać, dzięki ogromnej bazie danych z rodzajami pizz, typem dodatków oraz ich równomiernemu rozłożeniu na cieście. Jeśli uzna, że produkt nie spełnia standardów, to odrzuci go, a personel na kuchni będzie zmuszony wykonać kolejną. Jak to będzie sprawdzało się w praktyce? Miejmy nadzieję, że skutecznie, bo z tą technologią firma wiąże spore nadzieje i w przyszłości chce zintegrować ją z aplikacją, która w czasie rzeczywistym podeśle klientowi zdjęcie pizzy.

Czytaj też: Tak może wyglądać tył Galaxy Note 10

Źródło: Domino’s Pizza, New Atlas