Reklama

Elektryczny Genesis G80 wyszpiegowany. Brak wydechów i zamknięta chłodnica mówią jasno

Genesis G80 2021, ceny Genesis G80 2021, opcje Genesis G80, nowy Genesis G80

Genesis jako samodzielna, luksusowa marka Hyundaia nie ma zamiaru bawić się w hybrydy i już szykuje się do przejścia na pojazdy w pełni elektryczne. Wyszpiegowany właśnie elektryczny Genesis G80 będzie pierwszym z nich.

Testy elektrycznego Genesis G80

Poniżej możecie obejrzeć prototyp elektrycznego modelu Genesis G80 z nadwoziem sedan podczas testów na torze wyścigowym Nurburgring. Chociaż kamuflaż pokrywa znaczną część pojazdu, nie sposób przeoczyć zamkniętej kratki z przodu, której elektryczne G80 nie będzie potrzebować przez brak potrzeby chłodzenia.

Czytaj też: Genesis GV70 2022 zaliczył nieoczekiwaną premierę
Czytaj też: Nowy Genesis GV70 wyszpiegowany w Korei
Czytaj też: Tak wygląda nowy Genesis G70 na 2022 rok modelowy

Z kolei na tyle nie uświadczymy rur wydechowych, a samo nagranie swoją ciszą jasno wskazuje napęd tego prototypu. Pytanie tylko… czym on jest? Na co może sobie pozwolić? Nie mamy żadnych dokładnych informacji o napędzie eG80, bo będzie to pierwszy samochód elektryczny marki.

Czytaj też: Genesis po raz pierwszy zapowiedział luksusowego crossovera GV70
Czytaj też: Elektryczny Genesis wyszpiegowany po raz pierwszy

Czytaj też: Czy doczekamy się hybrydowych modeli Genesis?

Jednak jako marka Hyundaia, eG80 może zwyczajnie przyjąć na swój pokład połączenie napędzające Kona EV. Mowa więc o jednosilnikowej konfiguracji o mocy 204 koni, która w Genesis najpewniej wzrośnie, oraz zestawie akumulatorów o zasięgu 415 kilometrów na jednym ładowaniu.