Elektryczny Genesis GV60e z premierą jeszcze w tym roku?

Elektryczny Genesis GV60e, Genesis GV60e

Nie tak dawno Genesis zarejestrował w urzędzie nazwy nadchodzących EV w postaci G70e, G80e, G90e, GV70e, GV80e i GV90e, dlatego tak bardzo dziwi nas domniemany elektryczny Genesis GV60e.

Elektryczny Genesis GV60e w raporcie

Wszystko sprowadza się do raportu Asia Times, wedle którego elektryczny Genesis GV60e nie tylko istnieje, ale nawet jest rozwinięty na tyle, że zadebiutuje jeszcze w tym roku. Łączy się to z zapowiedzią samej marki z początku 2021, wedle której jej pierwszy całkowicie elektryczny crossover o nieznanej jeszcze nazwie pojawi się jeszcze w tym roku, ale nie potwierdził jego rzeczywistej nazwy.

Czytaj też: Nadchodzi sześć nowych elektrycznych modeli Genesis?
Czytaj też: Elektryczny model Kia i Genesis potwierdzony na 2021 rok
Czytaj też: Prototypowy elektryczny crossover Genesis na zdjęciach

Wiemy, że ten domniemany pojazd będzie oparty na nowej, dedykowanej architekturze elektrycznej Hyundaia o nazwie Electric-Global Modular Platform, której akumulatory będzie ponoć można ładować bezprzewodowo.

Czytaj też: Czy doczekamy się hybrydowych modeli Genesis?
Czytaj też: Tak wygląda nowy Genesis G70 na 2022 rok modelowy
Czytaj też: Elektrycznego Genesis eG80 naładujemy nawet bez przewodów

Nieźle, bo tak się składa, że elektryczny Genesis GV60e ma stanowić podstawę oferty marki, której elektryzujące zaplecze ponoć rozwinie w grudniu SUV GV70e, jako całkowicie elektryczna alternatywa dla GV70. Czy w to wierzymy? Z jednej strony tak, a z drugiej nie, czyli tradycyjnie, jak to z przeciekami jest.