Reklama
aplikuj.pl

Elektrycznego Genesis eG80 naładujemy nawet bez przewodów

Genesis eG80, ładowanie eG80, bezprzewodowe ładowanie Genesis eG80

Genesis jako samodzielna, luksusowa marka Hyundaia nie ma zamiaru bawić się w hybrydy i już szykuje się do przejścia na pojazdy w pełni elektryczne. Genesis eG80 będzie pierwszym z nich i zachwyci technologią.

Genesis eG80, czyli ładowanie bezprzewodowe

Genesis eG80 będzie w zupełności oparty na nowej platformie E-GMP grupy i według najnowszych wiadomości (via InsideEVs) będzie oferował opcję ładowania bezprzewodowego.

Czytaj teżGenesis GV70 2022 zaliczył nieoczekiwaną premierę
Czytaj też: Nowy Genesis GV70 wyszpiegowany w Korei
Czytaj też: Tak wygląda nowy Genesis G70 na 2022 rok modelowy

Żeby tego typu rozwiązanie miało sens, a Genesis dopiął swego i osiągnął tytuł pioniera w dziedzinie ładowania bezprzewodowego, firma musiała zasięgnąć pomocy specjalistów. Stąd nowa współpraca z WiTricity, która dostarcza technologię zgodną z nowym standardem SAE J2954.

Z tego co wiadomo, Genesis eG80 będzie ładowany bezprzewodowo podstawowym poziomem mocy około 6-8 kW i nic dziwnego, jako że technologia jest w powijakach.

Czytaj też: Genesis po raz pierwszy zapowiedział luksusowego crossovera GV70
Czytaj też: Elektryczny Genesis wyszpiegowany po raz pierwszy

Czytaj też: Czy doczekamy się hybrydowych modeli Genesis?

Jest jednak obiecująca, gwarantując zautomatyzowany proces ładowania, ale tu znowu piętrzą się problemy w myśl stacji publicznych (tych jeszcze nie ma) pod kątem autoryzacji użytkownika i ponoszonych kosztów ładowania. Jest to więc odległa przyszłość, której częścią będzie Genesis eG80.