Reklama

Elektryczny hipersamochód Aspark Owl trafił do sprzedaży

Elektryczny hipersamochód Aspark Owl, sprzedaż Aspark Owl, Aspark Owl

Po trzech latach od oficjalnego ujawnienia elektryczny hipersamochód Aspark Owl zawitał właśnie do sprzedaży w Ameryce Północnej. Do zamówienia jest tylko 10 egzemplarzy.

Aspark Owl dla Ameryki Północnej

Aspark planuje zbudować zaledwie 50 egzemplarzy swojego hipersamochodu, z czego 20 zostanie przeznaczonych na Europę, a 20 na Bliski Wschód i Azję, co pozostawi 10 na rynek północnoamerykański.

Czytaj też: Rodzinny hipersamochód Naran debiutuje z 1062 końmi pod maską
Czytaj też: Nowy hipersamochód Naran przewiezie nawet cztery osoby z V8 pod maską
Czytaj też:
Hipersamochód Mercedes-AMG One z silnikiem F1 w ogniu kolejnych plotek

Warto przypomnieć, że tuż przed końcem 2019 roku prosto z Japonii dotarły do nas konkretne wieści od firmy Aspark. Ten w dniu debiutu był określany nie tylko najniższym elektrycznym hipersamochodem na świecie (przez swoje 99 cm wysokości), ale też najszybszym za sprawą czterech silników elektrycznych o łącznej mocy 2012 koni mechanicznych oraz 2000 Nm momentu obrotowego. Te silniki współpracują z ponoć fenomenalnym zestawem 64 kWh akumulatorów o zasięgu 450 kilometrów według testów NEDC. 

Czytaj też: Smutne wieści o hipersamochodzie Peugeota na Le Mans
Czytaj też: Jedyny taki hipersamochód Koenigsegg Agera RS Refinement
Czytaj też: Spójrzcie na felgi hipersamochodu Hennessey Venom F5 przed premierą

Zaklęty w projekcie “kobiecy wygląd” modelu Owl przez obłe, atrakcyjne kształty bazuje na nadwoziu samonośnym z włókna węglowego o wadze 120 kilogramów, które może znaleźć się zaledwie 3,15 cala od drogi. Wszystko to składa się razem na sprint do 96,5 km/h w 1,69 sekundy i maksymalną prędkość 400 km/h. 

Aspark ma w planach wyprodukowanie 50 egzemplarzy elektrycznego hipersamochodu Owl w cenie 2,9 miliona euro.