To najszybsza Toyota MR2 na świecie z sercem Hondy

najszybsza Toyota MR2 na świecie, najszybsza Toyota MR2, najszybszy MR2,

Jako coupe z silnikiem nie pod maską, a za kabiną Toyota MR2 była świetną ciekawostką na scenie motoryzacyjnej przed ponad 30 laty. Dziś powraca, jako najszybsza Toyota MR2.

Najszybsza Toyota MR2

Jedno trzeba przyznać modelowi MR2 – był to jeden z najbardziej ekscytujących modeli marki, który powstał w latach 80 i zakończył swój żywot w nowym tysiącleciu. Dziś z kolei mamy przyjemność rzucić okiem na to, na co pozwala sobie ta najszybsza Toyota MR2.

Czytaj też: Toyota C+pod, czyli 12 elektrycznych koni i nadwozie z plastiku
Czytaj też: Toyota Crown zmieni się nie do poznania? Nowa generacja ma nas zaskoczyć
Czytaj też: 
Nowa Toyota C-HR GR Sport dla Europy

Sam w sobie MR2 ma już sporo na karku, dlatego trzeba docenić, że ten egzemplarz jego drugiej generacji jest jeszcze na tym świecie. Nic jednak dziwnego, bo jak się spodziewamy, właściciel Josh dbał o niego, jak o Porsche, czy Ferrari.

Sentymenty związane z samochodem poszły w niepamięć, kiedy jego silnik został wymieniony na jednostkę Hondy K20 wzmocnioną doładowaniem ponad 50 PSI, co podniosło moc do 1200 koni mechanicznych. To m.in. sprawiło, że wspominamy o tym egzemplarzu, jako o najszybszej Toyocie MR2, która powstała specjalnie z myślą o pokonywaniu prostych.

Czytaj też: Toyota GR Supra Sport Top ujawniona
Czytaj też: Lexus zniszczy swoją ofertę w Europie przez… SUVy
Czytaj też: 
Lexus LFA kontra Audi R8 w walce wolnossacych V10

Powyżej możecie obejrzeć, jak ta najszybsza Toyota MR2 pokonała ćwierć mili w 8,785 sekundy przy prędkości 290,6 km/h, rozpędzając się do 96,5 km/h w zaledwie 2,56 sekundy, czyli szybciej, niż większość supersamochodów.