Elektryczny rower M-E1 od Montague składający się w pół

Elektryczny rower M-E1,

Amerykański rynek eBike rozrasta się z miesiąca na miesiąc i kolejnym tego przykładem jest elektryczny rower M-E1 firmy Montague.

Składający się w pół elektryczny rower M-E1

Co ważne, jest to pełnowymiarowy elektryczny rower, a nie jakaś miniaturka, w którą tchnięto mechanizm składania. Jednak wiąże się to z pewnymi kompromisami związanymi czy to z mniejszymi kołami, mniejszymi ramami, czy ogólną wagą, która w tym przypadku wynosi 24 kg.

Czytaj też: Magped znowu chce zmienić rynek pedałów rowerowych
Czytaj też: Najlżejszy elektryczny rower. Oto HPS Domestique
Czytaj też: Ostrza piły zamiast kół, czyli idealny rower na lód

Elektryczny rower Montagues M-E1, jako miejskie cacko, łączy silnik elektryczny Shimano STEPS E6100 o pośrednim napędzie z zestawem komponentów rowerowych, które wspólnie tworzą wysokiej jakości, pełnowymiarowy eBike, którego na dodatek można wsadzić do szafy. W rzeczywistości firma twierdzi nawet, że M-E1 to „pierwszy na świecie, pełnowymiarowy, składany rower elektryczny”.

Czytaj też: Rowerowa kierownica Flexx uwolni Wasze ręce od wstrząsów
Czytaj też: Zwiastun elektrycznego roweru Gocycle G4 inspirowanego samochodami
Czytaj też:
Three Phase One elektrycznym rowerem „dla każdego”

Zestaw jego komponentów obejmuje hydrauliczne hamulce i 10-biegową przerzutkę tylną Shimano Deore, 28-calowe koła z oponami Schwalbe Energizer 47 mm, zintegrowane oświetlenie LEDHerrmans, błotniki z pełną osłoną, składane pedały VP i mechanizm składania roweru w pół.

Montagues M-E1 trafi masowo do sprzedaży już tej wiosny w cenie 3599 dolarów z 418 Wh akumulatorem o zasięgu do 64 km na jednym ładowaniu. Nie zabraknie też wersji pozbawionej wspomagania.