WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Facebook załamany wiedzą młodych Amerykanów. Serwis zablokuje treści negujące Holocaust

Facebook w ostatnim roku skupił się w dużej mierze na tym, aby blokować w swoim serwisie treści kontrowersyjne. Teraz czas na kolejny krok.

Facebook ogłosił zmiany w regulaminie dotyczącym szerzenia nienawiści. Po konsultacjach i badaniach wyraźnie widać, że trzeba przystopować zapędy niektórych osób.

Czytaj też: Jakie nowości znajdziemy w odświeżonej przeglądarce Tor Browser na Androidzie?
Czytaj też: Nowa metoda potwierdzania w aplikacji płatności online kartą w banku ING
Czytaj też: Microsoft Edge zyskuje zupełnie nowe funkcje

Ostatnie działania Facebooka

Facebook przez ostatni rok sporo zmienił na swojej platformie w kwestii szerzenia nienawiści. Firma jeszcze nie skończyła, ale już teraz może pochwalić się usunięciem 22,5 miliona treści o tego typie. Zbanowano również 250 organizacji białej supermacji. Z serwisu usuwane są również treści wskazujące na to, że Żydzi rządzą światem lub prowadzą najważniejsze instytucje.

Czytaj też: mBank wprowadza nową metodę autoryzacji transakcji Google Pay
Czytaj też: Pandemia sprawia, że wydajemy więcej pieniędzy na aplikacje mobilne
Czytaj też: Rząd apeluje o instalację aplikacji STOP COVID ProteGO Safe

Holocaust? Nie istniał

Faceboook nie zamierza porzucić swoich działań. Mark Zuckerberg i reszta zespołu przyjrzała się badaniom, które miały sprawdzić wiedzę Amerykanów o Holocauście. Wyniki okazały się alarmujące, a szczególnie źle wypadają dla grupy wiekowej 18-39. Okazuje się, że 1/4 badanych wierzy w to, że Holocaust jest mitem/historie o nim są przesadzone/nie mają pewności czy się wydarzył. W związku z tym od teraz na Facebooku skończą się treści negujące jeden z najmroczniejszych losów historii.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News