WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Testy

Test zasilacza FSP HD 420W

Do testów otrzymałem dosyć tani zasilacz FSP HD 420W. Czy warto wziąć go pod uwagę podczas budowania tańszego zestawu komputerowego?

Zasilacz otrzymałem w wersji bulk, czyli bez pudełka, kabli czy jakichkolwiek dodatków. Jest to częste podejście producentów, które pozwala obniżyć cenę konstrukcji. W szczególności takie zasilacze spotkamy właśnie, jeśli mają one mniejszą moc. Gwarancja wynosi 24 miesiące.

Zasilacz wygląda dobrze – jest po prostu cały czarny. Na stronie producent znajdziemy jeszcze jego białą wersję, która również jest ciekawą opcją. Z tyłu i na grillu znajdują się nietypowe otwory, które mają zapewnić lepszy przepływ powietrza i chłodzenie niż te w kształcie plastrów miodu. Tabliczka znamionowa znajduje się na spodzie. Linia + 12V może oddać 31,5 A (378 W), linia +5 V i + 3,3 V po 16 A (łącznie 100 W). Łączna moc zasilacza to 420 W. Co ciekawe, napięcia wejściowe wynoszą od 200 do 240 Vac, czyli inaczej niż znajdziecie w opisie producenta.

FSP HD 420W waży 1512 g a jego długość to 150 mm. Wszystkie kable są na stałe przymocowane do konstrukcji. Do dyspozycji mamy jedną wiązkę ATX 20+4 pin (450 mm), jedną CPU 4+4 pin (600 mm), jedną 2x PCI-E 6+2 pin (400 mm do pierwszej wtyczki, odległość pomiędzy kolejnymi wynosi 150 mm), jedną 2x SATA + Molex + FDD (400 mm do pierwszej wtyczki, odległość pomiędzy kolejnymi wynosi 150 mm), jedną 2x SATA + 2x Molex (400 mm do pierwszej wtyczki, odległość pomiędzy kolejnymi wynosi 150 mm). Mieszane wiązki są bardzo dobrym pomysłem – ułatwią one podłączenie sprzętu. Ich ilość jest też wystarczająca jak na zasilacz o takiej mocy. Wiązka ATX jest okrągła, pozostałe są płaskie. Ułatwi to ich ułożenie w obudowie.

Wnętrze FSP HD 420W

Za chłodzenie odpowiada 120 mm wentylator Yate Loon D12SH-12. Producent deklaruje jego cichą pracę. Największy kondensator jest produkcji FOAI i ma parametry 420 V, 270 uF oraz może pracować w temperaturze do 85°C. Mniejsze kondensatory są produkcji AiSHi. FSP HD 420W ma oczywiście aktywne PFC. Zastosowanych zabezpieczeń jest aż 6, co jest rzadko spotykane w takich zasilaczach: OVP (zabezpieczenie przed zbyt wysokim napięciem na wyjściu), SCP (zabezpieczenie przeciwzwarciowe), OCP (zabezpieczenie przed przeciążeniem stabilizatora), OTP (zabezpieczenie przed przegrzaniem zasilacza), UVP (zabezpieczenie przed zbyt niskim napięciem na wyjściu), OPP (zabezpieczenie przed przeciążeniem).

Spis treści:
PRZEJDŹ DO 2 STRONY: Platforma testowa
Pokaż cały spis treści
PRZEJDŹ DO 2 STRONY: Platforma testowa