WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

To obecnie najszybszy model GeForce RTX 3080. Poznajcie wariant EVGA FTW3 ULTRA

Chociaż EVGA milczy na temat specyfikacji kart graficznych GeForce RTX 3000, sklep Newegg dał ciała, ujawniając kartę FTW3 Ultra o najwyższym – jak dotąd – taktowaniu rdzenia.

EVGA RTX 3080 FTW3 Ultra to ogromna karta graficzna o długości co najmniej 30 cm i szerokości 13,6 cm, więc nic dziwnego, że zajmuje w teorii 2,75 slotu PCIe, a w praktyce całe 3 (via Videocardz). Wykorzystuje technologię chłodzenia z trzema wentylatorami ICX3, nie zabrakło mu przy tym backplate, czy rozbudowanej osłonie na przodzie z logiem EVGA i dużą sekcją podświetlenia RGB.

Strona sklepu nie tylko ujawnia szczegółowe fotki, ale też potrzebę stosowania trzech 8-pinowych złączy zasilania do EVGA RTX 3080 FTW3 Ultra, którego taktowanie „Real Boost Clock” wyznaczono na 1800 MHz.

Czytaj też: Znamy datę premiery AMD Zen 3 i RDNA2

EVGA nadal nie potwierdziła specyfikacji kart w wydaniu KINGPIN, Hydro Copper i HYBRID. Nas interesuje najbardziej oczywiście ta pierwsza, bo będzie to biały kruk w ofercie producenta. Został jednak już zapowiedziany w wydaniu z kartą RTX 3090.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News