Reklama
aplikuj.pl

To wideo pokazuje, jak długa jest historia Ziemi

ziemia ewolucja

Trwający niecały 4 minuty film zamieszczony w serwisie YouTube nawiązuje do jednych z najważniejszych wydarzeń w historii naszej planety.

Możecie dzięki niemu zrozumieć, jak krótko – w porównaniu do innych organizmów – ludzie zamieszkują Ziemię. Całość jest bowiem ukazana w formie przejazdu z zachodniego na wschodnie wybrzeże Stanów Zjednoczonych.

Czytaj też: Życie pozaziemskie a obecność metanu. Jaka jest zależność?
Czytaj też: Wybrano 3 czynniki, które mogą warunkować istnienie życia pozaziemskiego
Czytaj też: Trzęsienia ziemi na Marsie wcale nie przypominają naszych

Jestem ogromnym fanem tego typu materiałów, szczególnie w odniesieniu do tematów z dziedziny astronomii. W tym przypadku perspektywa jest odrobinę mniej kosmiczna, choć również poruszająca wyobraźnię.

Historia Ziemi jest niezwykle bogata i ten film Wam to pokaże

Co zawarli w swoim dziele twórcy animacji? Wśród przystanków znalazły się m.in. powstanie Ziemi (4,54 mld lat temu), pojawienie się sinic (2,7 mld lat temu) oraz wypełnienie atmosfery tlenem produkowanym przez te organizmy (2,5 mld lat temu).

Czytaj też: Asteroida, która wybiła dinozaury pomogła przetrwać innym formom życia
Czytaj też: Życie pozaziemskie niedaleko pobliskiej gwiazdy? Oto, co wiemy
Czytaj też: Dinozaur żył na niewłaściwym kontynencie. Paleontolodzy próbują rozwiązać zagadkę

Im bliżej mety końcowej znajduje się wirtualny pojazd, tym więcej wydarzeń nas czeka. Zobaczcie z resztą sami i przekonajcie się, jak wielu zmian doczekała się nasza planeta, zanim w ogóle znaleźliśmy się na jej powierzchni.