HM9 Sapphire Vision, czyli kiedy zegarki open-heart to za mało

HM9 Sapphire Vision, kiedy zegarki open-heart to za mało, zegarek HM9 Sapphire Vision

Mechaniczne zegarki mają w sobie to coś, co sprawia, że możemy godzinami wpatrywać się w ich mechanizm. Zwłaszcza kiedy widać go tak, jak w HM9 Sapphire Vision.

Zegarek HM9 Sapphire Vision

Producent zegarków z najwyższej półki MB&F wydał limitowaną edycję swojego zegarka Horological Machine nr 9 (HM9) o nazwie „Sapphire Vision”. Nie jest to jakaś tam limitowana seria, a specjalna, która umieszcza mechanizm zegarka w specjalnie zaprojektowanej, przezroczystej, trójwymiarowej kopercie z szafiru i metalu szlachetnego.

Czytaj też: Jak działa zegarek kwarcowy?
Czytaj też: Jak działa zegarek mechaniczny?
Czytaj też: Zegarek Excalibur Spider Huracan STO, czyli coś do pary z nowym Lamborghini

Tak jak oryginał skrywał mechanizm pod tytanową kopertą inspirowaną liniami klasycznych samochodów i samolotów, tak HM9 Sapphire Vision bierze ten mechanizm i obwieszcza go całemu światu.

Tytanowa koperta oryginału została zastąpiona pieczołowicie przygotowanym szafirowym szkłem składającym się z trzech elementów, które zabrały około 350 godzin ostrożnej obróbki i polerowania. Specjalna uszczelka łączy ze sobą kopertę, która została dodatkowo połączona z metalowymi wzmocnieniami za pomocą procesu próżniowego i wysokotemperaturowego, a następnie uszczelnione specjalnym związkiem wiążącym.

Czytaj też: CZ Smart to wyjątkowy nowy zegarek od Citizen
Czytaj też: Biurkowy zegarek Batmobil, to wyjątkowa replika za ponad 100000 zł
Czytaj też:
Marzy się Wam ciekawy zegarek? Sprawdźcie Jupiter firmy Ziiiro

Tak powstała koperta, umożliwiająca podziwianie 52-klejnotowego, ręcznie nakręcanego mechanizmu, który wykorzystuje sprężynę z 45-godzinną rezerwą mocy do napędzania dwóch niezależnych balansów operujących na częstotliwości 2,5 Hz (18000 bph). Wspomaga je mechanizm różnicowy, który zapewnia dokładniejsze mierzenie czasu i eliminuje ewentualny rezonans.

Niestety HM9 Sapphire Vision to coś dla nielicznych. Te zegarki będą dostępne w czterech limitowanych edycjach po pięć sztuk każda w cenie po 440000 dolarów.