WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ

Holograficzny wyświetlacz Portrait, czyli obraz 3D na Waszym biurku

Holograficzny wyświetlacz Portrait, czyli obraz 3D na Waszym biurku

Co powiecie na Wasz pierwszy osobisty holograficzny wyświetlacz? Ten możecie sobie zapewnić dzięki firmie Looking Glass Factory, która wpadła na Kickstartera z wyświetlaczem Portrait.

Widok rodem z przyszłości, czyli holograficzny wyświetlacz

Powiedzieć, że Looking Glass Portrait poradził sobie dobrze na Kickstarterze, to jakby nie powiedzieć nic. Ponad 3000 osób wsparło już kampanię tego holograficznego wyświetlacza o przekątnej 7,9 cala w rozdzielczości 2048 x 1536 i proporcjach 4:3:2, zapewniając firmie ponad 3,1 miliona złotych.

Czytaj też: Obejrzyjcie nagranie wystrzelenia torpedy z okrętu podwodnego
Czytaj też: Procesor Ryzen 7 5800H wygrzebany z Geekbencha
Czytaj też: Pimax wypuszcza headset do VR 5K SUPER

https://www.kickstarter.com/projects/lookingglass/looking-glass-portrait?ref=video

Ten holograficzny wyświetlacz jest skierowany do artystów, projektantów, programistów, filmowców, fotografów i każdego, kto chce odkrywać cyfrowy świat 3D. Wykorzystuje do tego opatentowanej optyki, która sprawia, że obrazy na ekranie wydają się wypływać z urządzenia. Co ważne, wyświetlacz ma na pokładzie technologię, która zmniejsza wpływ światła otoczenia na wizualizację.

Czytaj też: Działający komputer Apple-1 trafi na aukcję w ciekawym zestawie
Czytaj też: iPhone 12 Pro na raty, ale Media Expert nie ma telefonu. Co robić?
Czytaj też: Nadchodzi kanał społeczności w Mapach Google. O co chodzi?

Co ważne, chociaż nie jest to hologram, jaki kojarzymy z filmów, Portrait może generować do 100 różnych perspektyw obrazu 3D, co czyni go jedynym dostępnym wyświetlaczem, który może być jednocześnie oglądany przez wiele osób zgromadzonych wokół wyświetlacza.

Ważący 660 gramów holograficzny wyświetlacz Portrait napędza komputer Raspberry Pi z pamięcią dla hologramów, ale może też zostać połączony do komputera PC/Mac. Kosztuje 199$ na Kickstarterze, a jeśli wszystko pójdzie zgodnie z oczekiwaniami, szacuje się, że wysyłka rozpocznie się na przełomie marca i kwietnia 2021 roku, kiedy to cena wzrośnie do 349$.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News