WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Mercedes stworzył hulajnogę elektryczną, z której będziecie zadowoleni

Wózki dla dzieci od Mercedesa, to dla tego producenta samochodów ewidentnie za mało, co widać po jego nowej hulajnodze elektrycznej eScooter.

Elektryczna hulajnoga Mercedesa

Skuter został wyprodukowany we współpracy ze szwajcarską firmą Micro Mobility Systems AG. Ta z kolei od lat działa w przestrzeni tego typu pojazdów i nie jest to nawet jej pierwsza współpraca z niemiecką firmą motoryzacyjną. Teraz jednak owoc tej współpracy jest czymś zdecydowanie bardziej interesującym.

To bowiem już drugi tego typu pojazd od Mercedesa oraz Micro, ale tym razem ten zyskał silnik o szczytowej mocy 500 W w przednim kole, zawieszenie na obu kołach i zestaw akumulatorów o pojemność 280 Wh, który zapewni do 25 km zasięgu. Niestety zamiast 25 km/h, Mercedes-Benz eScooter pozwoli na rozpędzenie się do 20 km/h.

Ta elektryczna hulajnoga o wadze 13,5 kilogramów ma koła o średnicy 20 centymetrów, zapewnia wsparcie aplikacji, posiada miejsce na tablicę rejestracyjną, zestaw oświetlenia, wyświetlacz na kierownicy i tradycyjną przepustnice.

Czytaj też: Nie za tanio, nie za drogo, czyli elektryczna hulajnoga Bird Air

Cechuje się ponoć znaczącą wytrzymałością i ma służyć kierowcom Mercedesów, jako cacko do transportu „ostatniego kilometra”, czyli z parkingu do miejsca docelowego. Ceny i debiut rynkowy, to ciągle jedna wielka tajemnica.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News