WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ

Hybrydowe BMW X1 2022 nowej generacji wyszpiegowane

Hybrydowe BMW X1 2022 nowej generacji wyszpiegowane

Wiemy już, że BMW X1 nowej generacji zadebiutuje już za rok, aby pojawić się na rynku gdzieś w 2022 roku zarówno w wersji spalinowej, jak i w pełni elektrycznej. Nowe zdjęcia szpiegowskie potwierdziły dziś, że doczekamy się również wersji hybrydowej.

Hybrydowe BMW X1 nowej generacji

Nowe BMW X1 PHEV wygląda bardzo podobnie do swojego rodzeństwa z silnikiem benzynowym, dlatego tradycyjnie możemy powiedzieć, że jest nieco większa niż model obecnej generacji. Kamuflaż nadal jednak ukrywa drobne szczegóły crossovera pokroju świateł i konsol.

Czytaj też: Kiedy ruszy produkcja BMW i4, czyli elektrycznego sedana?
Czytaj też: Oficjalnie nieistniejący SUV BMW X8 wyszpiegowany
Czytaj też: Zdjęcia BMW serii 2 coupe nowej generacji podczas testów

Obecny X1 PHEV, wprowadzony na rynek w 2020 roku, łączy 1,5-litrowy trzycylindrowy silnik ze specjalnie opracowanym silnikiem elektrycznym. W tej konfiguracji układ napędowy wytwarza 220 koni mechanicznych i 385 Nm momentu obrotowego, kierując wartości przez sześciobiegową automatyczną skrzynię biegów na przednie koła.

BMW najprawdopodobniej przeniesie ten układ napędowy do X1 nowej generacji, ale zapewni przy tym wzrost wydajności, a przede wszystkim zasięgu, który teraz wynosi do 57 kilometrów tylko na układzie elektrycznym.

Czytaj też: Wielkie nery nowych BMW są modyfikowane. Co na to szef designu firmy?
Czytaj też: Szczegóły o elektrycznym sedanie BMW i7
Czytaj też: Odświeżone BMW X7 2022 może wyglądać TAK

Kiedy nowe BMW pojawi się na rynku, będzie jeździło na zmodyfikowanej wersji platformy z napędem na przednie koła (opcja AWD powinna być opcją).

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News